Sirje Rank • 22. november 2012 kell 13:44

Ryanair tõmbab Ungaris koomale

Euroopa suurim odavlennufirma Ryanair, mis tegi Budapestist Ungari lennufirma Malev pankroti järel oma baasi, teatas nüüd üheksa kuud hiljem, et kärbib oma teenuseid 40% võrra.

Põhjuseks lennujaamamaksude tõus ja firmat mitte rahuldanud teenused.

Ryanair tühistab tuleva aasta 10. jaanuarist üle 110 lennu nädalas, millega reisijate arv väheneb aastas ca 800 000 võrra 1,2 miljonile, vahendas agentuur Bloomberg. Sihtkohtade arv väheneb 10 võrra 20-le, lõpevad lennud muuhulgas Oslosse, Münchenisse, Düsseldorfi, Birminghami.

„Hochtief (Saksamaa ehitusfirma, Ungari lennujaama suuromanik 49%ga - toim.) ei saa ignoreerida turul valitsevat konkurentsi, kus lennujaamad kogu Euroopas on vähendanud kulusid ja pakkunud järjest paremaid teenuseid, et lennuliiklus tiheneks,“ ütles Ryanairi juht Michael O’Leary tänases avalduses. „Loodame, et need kärped on võimalik ümber pöörata ja Ryanair saab jätkata Budapestis laienemist.“

Hochtiefi pressiesindaja ütles, et firmale kuulub lennujaamast vaid 49% ning et lennujaam otseselt tariifipoliitika ees ei vastuta. Samuti nentis ta, et Ryanairil on kombeks talveperioodil nii või teisiti lende vähendada, mistõttu tänane avaldus võib olla turundusnipp.

Ryanair avas oma Budapesti baasi 17. veebruaril, täites tühimiku, mis jäi Ungari riikliku lennufirma Malev pankrotist.

Kolmandas kvartalis kasvas Ryanairi kasum 23% 497 miljonile eurole. Kolme esimese kvartaliga transportis Ryanair 79 miljonit reisijat.

Hetkel kuum