26. november 2012 kell 10:09

Vaata, millistest aktsiatest analüütikud räägivad

Millised on need aktsiad, mis hetkel kõige enam kõditavad investorite närve? CNBC.com pakub vastust.

Mõistagi on endiselt populaarne Apple. Kuigi eelmine nädal oli hea, on firma aktsia endiselt kaugel paari kuu taguselt tasemelt. Apple'i optimist Brian White Topeka Capital Marketsist ütles, et aktsia on ülemüüdud.

"Kui vaadata aktsia valuatsiooni, nende rahabilanssi ja toodete portfelli, siis see on hullumeelselt hullumeelne," ütles ta aktsia languse kohta. "Sel pole mingit loogikat."

Samsung Electronicsi aktsia on sel aastal tõusnud 35% ning läinud nädalal saavutas kõigi aegade kõrgeima taseme tänu ootusele, et firma nutitelefonide haru toidab jätkuvalt kiiret kasumikasvu.

Macquarie Securitiesi analüütiku Daniel Kimi sõnul on erinevalt Apple'ist Samsung konkurentsieelisega saavutamaks veelgi suuremat turuosa globaalsel nutitelefonide turul.

Kuum teema on ka küberrünnakud ja küberkuritegevus, mis FBR Capital Marketsi analüütiku Daniel Ivesi sõnul paneb firmasid rohkem kulutama antud valdkonnale. See tähendab tõenäoliselt suuremat müüki firmadele nagu Fortinet ja Palo Alto Networks.

Sel aastal on väga hästi esinenud ka  Home Depot ja Lowe's aktsia, kuid Raymond Jamesi tegevjuht Budd Bugatch on mõlema ehitus- ja kodutarvetepoe suhtes muutunud neutraalseks.

"Mõlemad on suurepärased firmad, kuid meie hinnangul on turg juba suurel hulgal paranemist aktsia hinda sisse hinnanud," ütles ta.

Erainvestor Mario Gabelli tõi läinud nädalal välja ka mitu väikese turuväärtusega firmat nagu alkohoolseid jooke tootev Beam ning tervishoiusektoris tegutsev Patterson. Tema sõnul võivad mõlemad firmad olla ülevõtmissihtmärgid.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum