Kadri Jakobson • 27. november 2012 kell 3:42

Mäng ühte väravasse?

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) riigihange tekitab osalejates kahtlusi.

Lisaks hindamiskriteeriumite subjektiivsusele kahtlustab hankest osavõitja, et hankeplatvormi väljatöötaja ning võitja on omavahel seotud.

Komisjon kuulutas septembri lõpus välja riigihanke veebipõhise infosüsteemi ostmiseks, et "valmistada hankijale töökindel veebipõhine infosüsteem valimistel osalevate isikute valimiskampaaniate rahastamise ja erakondade tulude laekumise aruannete esitamiseks ja kontrolliks". Eeldatavaks maksumuseks oli 79 000 eurot ning infosüsteem peaks valmis olema järgmise aasta mais.

Oktoobri lõpus teatas komisjon, et hanke võitja on OÜ Mekaia.  Viimase kodulehel on kirjas, et firma arendab veebilehti ja veebipõhist tarkvara Drupali platvormil. Nende klientideks on muu hulgas Riigi Infosüsteemi Amet, Registrite ja Infosüsteemide Keskus, Tartu Ülikool ja Credit24. Mekaia kuulub kodulehe andmetel Velvet Creative Alliance Gruppi. Samasse gruppi kuulub ka tellitava infosüsteemi lähteülesande väljatöötaja Velvet DP. Mõlemal firmal oli kuni hanke korraldamiseni ka üks ja sama omanik – Velvet OÜ.

Hankes osalenud ja hanke vaidlustanud Inversion Software OÜ omanik Urmas Järve ütleb, et hange ja selle läbiviimine tekitas hulga küsimusi.

Miks kahtlustavad konkurendid, et hange ei paista läbipaistev ja aus ning millega riigikogu kantselei seda selgitab, loe tänasest Äripäevast.

Hetkel kuum