4. detsember 2012 kell 3:44

Edukad ootavad uut rekordaastat

500 suurima Eesti firma kogukäive tegi mullu viimase kahe aastakümne rekordi. Äripäeva TOP100 esikümnesse jõudnud tõdevad, et rekordaastad on veel ees.

Edukamate ettevõtete edetaeli ehk Äripäeva TOP100 esikümne uustulnukas, ASi Alexela Logistics juhatuse liige ning osanik Heiti Hääl ei tea öelda, millal võiks tulla Eesti ettevõtete järgmine rekordaasta. "Ma ei oska rääkida kogu Eesti eest. See on tõenäoliselt küsimus majandusministeeriumile või statistikaametile," märkis ta.

Kuid oma äride osas on ta optimistlik. "Alexela ettevõtete jaoks on see aasta kindlasti palju parem kui oli eelmine ja praegu paistab, et järgmine tuleb parem kui see. Seetõttu hetkel tundub mulle, et Eesti majandusel on küll ainult ülesmäge minna," kinnitas Hääl.

Edetabeli võitja, haruldaste muldmetallide tootja Molycorp Silmet juht David James O'Brock-Kaljuvee arvab, et uue rekordini läheb veidi aega. "Kui ma teaksin, millal tuleb uuesti rekordaasta, siis saaksin kohe pensionile minna ning mängiks börsil. Ma ei oska öelda, kardan, et võtab ikkagi mõned aastad," märkis ta.

Molycorp Silmeti osas ootab O'Brock-Kaljuvee uue kaevanduse käikulaskmist. "Selle aasta lõpuks avaneb meie kaevandus Ameerikas, pärast seda on meie tooraine kindlustatud. Võiks oodata natukene, kui hakkame selle toorainega töötama. Raske on öelda, kaua. Alati, kui alustad uue tööstusprotsessiga, võtab see aega, aasta-kaks," selgitas ta.

Viru Keemia Grupp ASi juhatuse esimehe Priit Rohumaa sõnul sõltub vastus rekordaasta küsimusele sektorist. "VKG Groupil on lihtsalt olnud au oma suured investeeringud lõpetada ja käima panna. Sellest tuli oluline käibekasv. Käibe ja kasumlikkuse kasv oli tõesti 2011. aastal," märkis ta.

Milliseks hindavad edukada ettevõtjad riske ja kuidas kommenteerivad palgasurvet, loe lähemalt Äripäeva paberlehest.

Autor: Alyona Stadnik, Kiiev, Ave Lepik

Hetkel kuum