7. detsember 2012 kell 3:13

Viimsi volikogu juht lahkub

Viimsi vallavolikogu esimees Aarne Jõgimaa astub ametist tagasi, et teha vallas opositsioonilist Reformierakonda juhtiva Märt Vooglaiu elu raskeks.

"Üritan teha Märt Vooglaiu elu suhtkoht raskeks. Ta on näinud palju kurja vaeva selleks, et mind lahti kangutada ja saavutada tänu sellele Viimsi vallas võim. Seda võimalust ma talle aga ei anna. Ta on raisanud väidetavalt minu peale palju raha ja aega. Ma arvan, et nüüd on tal aeg hakata raha raiskama kellegi teise peale," lausus Jõgimaa.

Koalitsioon püsib tema sõnul edasi. "Tuleb ette teine mees, keda Vooglaiul on jälle vaja pommitama hakata. Kui ta jõuab jälle selle piiri peale, siis söödame talle jälle uue mehe ette," rääkis Jõgimaa naerdes. "Väsitame ta ära, nii nagu Keskerakond teeb riigikogus eelarve venitamise taktikaga. Vooglaid käis ju ka Edgar Savisaare jutul ja ta on näinud väga palju vaeva. Las ta näeb vaeva edasi, vaatame, kauaks tal tossu jätkub," selgitas Jõgimaa.

Volikogu esimees täpsustas, et ametist loobumine oli kokkulepe valla võimuliiduga. Jõgimaa jääb aga edasi volikogu eelarvekomisjoni esimeheks. Uueks volikogu juhiks peaks saama Jõgimaaga samasse Viimsi Ettevõtjate Liitu kuuluv Priit Robas. "Hea on see, et saab selle seltskonna tegevust volikogus natuke juhtida. Jääb loota, et asi läheb paremaks. Halb on see, et kellelegi kindlasti midagi ei meeldi, eriti nende volikogu tegevuste juures," märkis Robas.

Märt Vooglaid polnud telefonis uudist kuuldes üllatunud. "Eks tal oleks ammu olnud aeg tagasi astuda, seda me oleme kogu aeg ju ka taodelnud. Tal oli eile vist koalitsiooni koosolek ja teda minu arvates sunniti seal tagasi asuma," märkis ta. Vooglaid lisas, et uus volikogu juht on temaga ühe küla mees. "Eks siis hakkame tema käest küsimusi edasi küsima," rääkis Vooglaid ja lisas, et Robas on valla jaoks kindlasti parem valik. "Loodame, et Priit Robas oma sirgeseljasusega jääbki selliseks ja ajab eelkõige ikka valla asja," lisas ettevõtja.

Eelmisel pühapäeval Tallinna linnapea Edgar Savisaarega Viimsi asju arutanud Vooglaid ei usu, et see andis tõuke Jõgimaa tagasi astumiseks. "Seal on nende oma sisemine käärimine, mis on toimunud pikka aega," märkis Vooglaid, kelle sõnul on suur roll hoopis sellel, et Jõgimaa tegusid on avalikkuse ette toodud.

Tallinna ringkonnakohus alustas septembris kriminaalmenetlust, et uurida Jõgimaa rolli valla torustike riigihanke maksumuse suurendamisel volikogus. Äripäev kirjutas septembris, et rahandusministeerium uurib 700 000eurost laenugarantiid, mille andis valla ettevõte Viimsi Haldus Jõgimaa osalusega firmale Esmar Ehitus. Volikogu esimees saatis Äripäeva ajakirjaniku toona põrgu. Eile märkis Jõgimaa, et otsustas edaspidi olla ajakirjanikega viisakam.

Autor: Ave Lepik, Kaisa Gabral

Hetkel kuum