Katariina Krjutškova • 15. oktoober 2012 kell 5:23

Ma pole ühegi poliitiku tankist olnud

Reformierakonna suurannetaja Märt Vooglaid andis intervjuu oma sidemete kohta advokaat Helmut Pikmetsa, ettevõtja Neinar Seli ja peaminister Andrus Ansipiga pärast seda, kui ta oli e-kirja teel küsimused läbi lugenud.

Intervjuu Märt Vooglaiuga.

Kuidas Teile sobib, kas saame kokku ja arutame neid asju? Olen Tallinnast ära kogu nädala. Minu arust need küsimused… Ma saan aru, kuidas te üritate neid küsimusi siduda advokaat Helmut Pikmetsa ümber. Vastan teile väga lühidalt. Vaadake, kui mina tellin tööd samast büroost, kust keegi teine tellib tööd, ei ole võimalik tuletada siit Neinar Seli ega Andrus Ansipit või keda iganes.Pikmets on olnud vist, ma ei viitsi isegi täpsustada, väga lühiajaliselt olnud nõukogu liige. Aga see oli selle pärast, et ettevõttele väga suur osakapital. Oli nõue, et oleks nõukogu liikmed. Ma olen Varuli büroo klient olnud aastast 1999 isegi. Kui tahate siin Ansipit või Pikmetsa siduda, siis palun, aga minu osas olete küll väga valel teel.

Ütlete, kui tahate Ansipit ja Pikmetsa siduda, siis palun. Mis seosed Ansipil ja Pikmetsal teile teadaolevalt on? Tütarlaps, lõpetage ära! See ongi samamoodi. Kui te tahate kuulata ühte meie juttu ja ühte sõna välja võtta ja pärast öelda, et Vooglaid ütles nii, see on…

Ma sellepärast küsingi üle, et mitte seda välja kiskuda. Rääkige Pikmetsaga! Mina tuletan teie küsimustest välja, et te tahate sinna poole siduda oma juttu… Kui see on teie eesmärk, ega te olete ju selles mõttes nahaalsed. Te olete ju nahaalsed!

Kas Helmut Pikmets on esindanud Andrus Ansipi ärihuvisid?Kust kohast m i n a seda tean? Veel kord, vaadake, enne ütlesin teile - ma ei saa kolmandate isikute eest vastata.

Võtame Teie ettevõtte Midover Investi, mis võttis laenu Manutendilt, Pikmetsalt ja Estikolt ning soetas mõned Tartu südalinna kinnistud. Tütarlaps, ma olen tänaseks eraisikuna andnud laenu, olen andnud sajale firmale seitsme aasta jooksul. Kui te isegi ütlete, mis ettevõte on, ma ei mäleta… ma ei taha isegi neid dokumente, arhiive minna vaatama.

Teil on nii palju neid offshore firmasid, et ei jõua kokku lugeda. Miks Te neid nii palju teinud olete? Mispärast teie olete ajakirjanik? Mina olen ettevõtja.

Te pole niisama ettevõtja. Olete ka… Reformierakonna liige.

…mitme riigiettevõtte nõukogusse kuulunud, Reformierakonna liige ja erakonna suurim toetaja. Kas see on kuritegu?

Kust tuleb see raha, mis Te erakonda panete? Tütarlaps, helistage maksuametisse. Küsige, mitu miljonit eurot olen mina dividende võtnud. Küsige!

Miks Te neid offshore firmasid loote, kas see on vajalik, et … Tütarlaps, tütarlaps!

…kedagi peita või makse optimeerida? Saage aru, et te arutate täiesti valedes nootides. Mul on firmad olnud Hispaanias, Saksamaal, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal… Ega see ei tähenda, kas offshore või mitte. Mis ma nüüd siis teen, kas see on kuritegu? Jätke minu isik!  Ma sain teie kirjast hästi aru. Ärme rohkem praegu räägi, võime mõni teine kord mõnel teisel teemal rääkida. Kui ma olen Midoverile laenu andnud, pean selle üle täpsustama. Aga kui nii ütlete, tõenäoliselt siis olen. Ütleme siis niimoodi, et minu ettevõte on andnud sadadele ettevõtetele laenu. Ma pole küll pank olnud, aga elukogemus on pikk.

Niipea, kui advokaat Pikmets niiöelda mängu tuleb, suureneb Teie annetus erakonnale.See on meelevaldne tuletus! Helmut Pikmets on väga lähedane sõber mulle aastast 2000 või 1999. Mina olen erakonna toetaja alates erakonna esimesest päevast. Te küsite, mis raha eest, siis see raha on deklareeritud kõikide seaduste aluses. Ma ei ole ühelegi poliitikule ega Neinar Selile tanksit olnud, kui te seda arvate. Ma ajan omaenda äri.

Hetkel kuum