Rainer Saad • 19. detsember 2012 kell 16:19

HSBC: Suurbritannia reitingu langetamine uputab naela

Reitingukärbe Suurbritanniale paneks naelsterlingi väga suure surve alla ning see muutuks eriti haavatavaks Euroopast ja USAst tulevatele riskidele, ütles HSBC valuutastrateegia juht David Bloom.

„Mis mulle kõige rohkem muret teeb järgmisel aastal on see, et Suurbritannia näeb kolmest koledast õest kõige koledam välja,” ütles Bloom, võrreldes Suurbritanniat USA ja Euroopaga, vahendas CNBC. „Suurbritannia reitingut võidakse langetada ning see paneb naela väga suure surve alla.”

Bloomi sõnul on erinevalt USAst Euroopa võlakirjade ostmine positiivse mõjuga eurole, kuna see vähendab maksejõuetuse riski ning tõstab euro kurssi. Samas muudab see naela investorite silmis mitteatraktiivseks.

Reitinguagentuur Fitch on hoiatanud, et jätab Suurbritannia ilma AAA tippreitingust, kuna Suurbritannia ei pruugi täita oma võla vähendamise eesmärke.

„Plaan, mida meile lubati, on lagunemas ning turud usuvad seda,” ütles Bloom. „Ma olen oodanud majanduse taastumist juba viis aastat ning ma olen pisut tüdinenud, kuna seda pole veel juhtunud.”

Bloom prognoosib, et euro tõuseb järgmise aasta lõpuks dollari vastu tasemele 1,40.

 

Hetkel kuum