Rainer Saad • 19. detsember 2012 kell 7:24

Parts: konkurentsiameti juht pole eksinud

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on lõpetanud teenistusliku järelevalve menetluse konkurentsiameti peadirektor Märt Otsa üle seoses ASi Tallinna Vee esitatud kaebusele, teatas Tallinna Vesi börsile.  

Selle aasta 10. septembril palus Tallinna Vesi ministril viia läbi põhjalik avalik uurimine konkurentsiameti juhi tegevuse üle ning tema poolt AS-i Tallinna Vesi erastamislepingu suhtes rakendatud kohtlemist võrreldes Kundas konkurentsiameti poolt rakendatud metoodikaga.

Ministeerium on nüüdseks lõpetanud teenistusliku järelevalve menetluse konkurentsiameti peadirektori tegevuse üle ning minister Juhan Parts on kinnitanud, et konkurentsiamet ja selle juht on kohelnud hinna kooskõlastamise taotlejaid ühetaoliselt, kohaldades ühtseid hinnaregulatsiooni põhimõtteid, sh kehtestades tariife Kundas ning ei ole AS-i Tallinna Vesi hindade kooskõlastamisel rikkunud võrdse kohtlemise põhimõtet.

Tallinna Vesi analüüsib põhjalikult ministri vastuskirja ja kokkuvõttes esitatud selgitusi ning teeb detailsema börsiteate 2013. aasta esimesel nädalal. Lisaks, kui ettevõte peaks leidma eelviidatud analüüsis midagi, mis on selgelt ebakorrektne, pöördub ettevõte, vastavalt ministri enda juhtnööridele, 17. jaanuariks 2013. a. kaebusega Tallinna Halduskohtusse.

Hetkel kuum