Romet Kreek • 17. juuli 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Hiinas oodata jaegigandi IPOt

Hiina rikkaim mees Zong Qinghou, kelle varaks on hinnatud 11,3 miljardit dollarit, plaanib ehitada Hiina uusi kaubanduskeskuseid ning kaalub selle äri börsile viimist, kaastates aktsiaid emiteerides raha, vahendab Bloomberg.

Zong ütles, et IPO ajakava ei ole veel paigas. Temale kuulub toiduaine- ja karastusjookide konglomeraadist Hangzhou Wahaha Group 80%. Ettevõte plaanib rajada Hiina 3-5 aastaga umbes 100 kaubanduskeskust.

„Peame oma jaeäris teenima järjest kolm aastat kasumit, kui soovime emiteerida aktsiaid ning eks me siis peame vaatama, kas sel ajal on veel IPO järele nõudlust,“ ütles ta.

Ettevõte investeerib esialgu 1,7 miljardit jüaani jaekaubandusärisse ja tulevikus veel 10 miljardit jüaani.

Wahaha, kes toodab kõike alates beebitoidust kuni pudeliveeni, genereeris mullu 10,3 miljardi dollarilise käibe.

Zongi sõnul on kaubamajade kasumimarginaalid palju paremad kui tööstuses. Wahaha ainus kaubanduskeskus Waow Plaza asub Hangzhous, kus müüakse Euroopa mööbilt, ehteid, rõivaid ja muudki, mis on mõeldud noortele, trendikatele ja moodsatele peredele, teatas ettevõte. Nad kaaluvad koostööd Taiwani kompaniiga Far Eastern Department Stores ja Singapuri Rafflesiga.

Wahaha, mis tähendab hiina keeles naervat last, on Hiina suuruselt kolmas karastusjookide tootja, mille turuosa on 7,3%. Euromonitor Internationali andmetel on Hiinas turuliider Coca-Cola 15,7% turuosaga.

Zong lõi 26 aasta eest ettevõtte 22 048 dollarilise laenuga.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt