Indrek Kald • 28. oktoober 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Euroopa kinnisvaras mitme aasta parim tulemus

Tänavu kolmandas kvartalis ulatus kinnisvara investeeringute maht Euroopas 32,6 miljardi euroni, selgub DTZ analüüsist. Alates 2008. aastast on see kõige aktiivsem kolmas kvartal.

Selle aasta kolme esimese kvartali investeeringute maht Euroopas oli 89,8 miljardit eurot. Möödunud aasta samal perioodil oli see aga 75,9 miljardit eurot.

Suurimat turuosa Euroopas hoiab 35%se mahuga Ühendkuningiriik, talle järgnevad Saksamaa 20% ja Prantsusmaa 13%. Investeeringute aktiivsuse kasvu on näha ka Kesk- ja Ida-Euroopas. Kui käesoleval aastal olid nende investeeringud 4% turu mahust, siis möödunud aasta samal perioodil ainult 2%.

Selle aasta kolmanda kvartali inveteeringute mahust rohkem kui poole ulatuses tehti kapitali paigutusi büroohoonetesse. Sellele järgneb investeeringute mahult kaubandus 6,5 miljardi euroga, millest 45% moodustasid kapitali paigutused kaubanduskeskustesse. Investeeringud logistikasse ja segakasutusse jäid oma mahult kaubandusele alla.

Kolmandas kvartalis on Euroopas kõige aktiivsemad olnud eelkõige kohalikud investorid. Turu mahust oli see ligi 2/3. Käesoleval ajal on olnud ka Eesti kohalikud investorid ühed aktiivsemad, teatas Tambet Tiits DTZ Kinnisvaraeksperdist.

DTZ prognoosib kolmanda kvartali järel 2013. aasta investeeringute kogumahuks Euroopas 136 miljardit eurot. See tähendab möödunud aastaga võrreldes ligi 15%st kasvu. Sellist investeeringute mahtu ületasid Euroopas vaid aastad 2005–07. Järgmiseks aastaks prognoosib DTZ investeerimisturu kasvuks 10%.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt