Ave Lepik • 15. november 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Mart Meri: kas EKP KK propagandaosakonda mäletate?

„TASS on volitatud teatama, et „Sirbi“ toimetus on lugejate tungival palvel puhastatud poliitiliselt ebakindlast ja estetistlikku vaikellu langenud elemendist ning toimetuse uus koosseis on alustanud ülesehitustööd helge tuleviku nimel. Just sellise nõukogulikult karmi, ent täna naeruväärse lausega võiks kirjeldada “Sirbiga“ juhtunut,” märkis riigikogu kultuurikomisjoni liige Mart Meri.

Tema sõnul pole küsimus mitte Kaur Kenderi isikus, vaid eelkõige viisis, kuidas ta saadeti ajalehte õigele joonele seadma.

“Kender  ei osalenud peatoimetaja konkursil, talle ei teinud ettepanekut tulla peatoimetaja ajutiseks kohusetäitjaks ei „Sirpi“ väljaandva sihtasutuse juhataja ega ka sihtasutuse nõukogu. Korraldus tuli mujalt, kõrvalt, kuskilt tagatoast ja see oli selline, millest asjaosalised keelduda ei saanud,” arvustas sotsiaaldemokraadist Meri. 

„Sirbi“ ümber toimuv pole kahjuks ainuke näide jõuvõtetest. Parlamendis on menetlemisel riigi üldist finantsjuhtimist käsitlev seaduseelnõu, mille üks sihte on allutada ministeeriumi kontrollile avaõiguslik ja praegu veel sõltumatu rahvusringhääling, lisas Meri. “Me jälgime nõudliku murega nii asjade arengut „Sirbis“ kui ka ringhäälingut allutada püüdva eelnõu menetluskäiku. Nõukogulikud minevikuvarjud ei sobi demokraatliku Eesti tänapäeva,” kinnitas Meri.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt