Romet Kreek • 26. november 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Rootsi tunnustas Premia rahanõuet

Premia Foodsi teatel tunnustab Rootsi põllumajandusamet nende kolme miljoni eurost nõuet, ent täpsem hüvitise summa määratakse kindlaks eraldi.

25. novembril otsustas Rootsi põllumajandusamet, et Premia Foodsi tütarfirma Överumans Fisk AB nõue kahju hüvitamiseks on põhjendatud ning et kahju ja saamata jäänud tulu nõude rahuldamiseks on olemas seadusest tulenev õiguslik alus. Överumans Fiskile makstava hüvitise suurus määratakse kindlaks eraldi otsusega, teatas Premia Foods börsile.

Tänavu 31. juulil esitas Överumans Fisk kahju ja saamata jäänud tulu hüvitamise nõude Rootsi põllumajandusameti vastu seoses mullu mais Överumans Fiski suhtes ameti poolt alustatud haldusmenetlusega. Selle tulemusena hävitati 17 tonni kalamaime. Premia Foodsi tüarfirma nõuamb kahju ja saamata jäänud tuluna 25,5 miljonit Rootsi krooni (ligikaudu kolm miljonit eurot).

Otsus makstava hüvitise suuruse kohta  võetakse vastu pärast seda, kui Överumans Fisk on esitanud Rootsi põllumajandusametile nõutava kahju lõpliku summa koos kõikide kahju ja saamata jäänud tulu tõendavate dokumentidega.

Nimelt oli esialgses kahju hüvitamise nõudes viidatud asjaolule, et kahju summa võib suurenda sõltuvalt sellest, millal põllumajandusamet Överumans Fisk nõude osas otsuse teeb.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt