Alyona Stadnik • 7. jaanuar 2013 kell 9:30

Rödl & Partner ostis tulevikku

Enne jõule sõlmisid Eesti Finantsteenuste Agentuur OÜ (EFTA) ja Rödl & Partner OÜ lepingu, mille järgi liitub EFTA Tallinna raamatupidamisüksus Rödl & Partner OÜga. Tehing viis Rödl & Partner OÜ e-raamatupidamise know-how turuliidriks.

Tänavu Eesti turul 20. tegevusaastat tähistava Rödl & Partner OÜ juhatuse liige vandeaudiitor Mart Nõmper sõnas, et liitumine annab Rödl & Partner OÜ-le eelkõige oskusteabe efektiivsest paberivabast raamatupidamisest. „Saime suuremaks. See osa (toim. EFTA) oli umbes 2/3 olemasolevast raamatupidamisest. Tehing ja laienemine on meie jaoks oluline,” kommenteeris Nõmper.

Tema sõnul ei olnud liitumise põhjuseks see, et ettevõte tahab kasvada, vaid et EFTA-l on spetsiifilist kompetentsi, mida neil ei ole. “Know-how kasvu me otsisime ja saime. Spetsiifiline kompetents on see, et EFTA on parim e-lahenduste ja paberivabade e-teenuste osutaja,“ selgitas Nõmper.

Nõmperi sõnul on EFTA e-raamatupidamise pioneer ja on selles kõige kaugemale jõudnud. „Me ostsime tulevikku,“ tõdes Nõmper.

Tehingu hind on konfidentsiaalne. Mõlemad firmad jagavad sarnaseid väärtusi, kus töökultuuri keskmes on klient, kvaliteet ja töötajate rahulolu, mistõttu on ettevõtete liitumisprotsess sujuv ning sellest tekib oluline sünergia, lisas Nõmper.

EFTA OÜ juhatuse liige Kaire Lukkanen-Jaasi sõnul annab ühinemine Eesti Finantsteenuste Agentuur OÜ klientidele ligipääsu Rödl & Partner spetsialistide - audiitorite, raamatupidajate, maksunõustajate, juristide - teadmistele ning võimaldab veelgi paremini kliente teenindada. „Oluliseks lisaväärtuseks on rahvusvahelise võrgustiku tugi nii Baltikumis kui mujal maailmas,“ märkis Lukkanen-Jaas.

Rödl & Partnerid tegid 2012. aasta alguses sarnase tehingu, kui ettevõttega liitus Competence OÜ, mis tõi neile raamatupidamistarkavara Directo know-how.

Rödl ja Partnerid loodavad liitumisega kliente juurde saada ja ka praeguseid kliente rohkem väärtustada: pakkuda neile efektiivsemaid ja paremaid lahendusi, märkis Nõmper. Ta lisas, et kui eelmisel aastal õnnestus ettevõttel (advokaadibüroo, raamatupidamis- ja auditeerimisteenused) teenida umbes alla miljoni euro netokäivet, siis sel aastal oodatakse 1,5 miljonit eurot netokäivet.

Hea teada:

Eesti Finantsteenuste Agentuur (EFTA) asutati 2011. aasta jaanuaris, kui oma äritegevuse ühendasid pikaajalise kogemusega raamatupidamis-, finants- ja juhtimisnõustamisteenuseid osutavad ettevõtted ASSETS RMP ja ADEX Accounting.

Täna töötab Rödl & Partner kaubamärgi all Eestis kokku üle 40 inimese - audiitorid, raamatupidajad, maksukonsultandid, juristid, tõlgid ning tugipersonal. Saksa omanikega Rödl & Partner on esindatud Baltikumis ja maailma 39 riigis, grupis töötab kokku üle 3200 oma ala spetsialisti.

Advokaadibüroo Alvin, Rödl & Partner Advokaadibüroo käive oli 2011. aastal 1 528 676 eurot, nende käive langes 23% võrreldes 2010. aastaga. Advokaadibüroo on Eesti suurematest büroodest kümnendal kohal.

 

Hetkel kuum