Kristi Malmberg • 25. veebruar 2013 kell 5:29

Reformi liikmeks saamiseks piisab vestlusest kaubakeskuses

Kaubanduskeskuses Reformierakonna esindajaga rääkinud naine avastas end partei nimekirjast, kuigi polnud oma teada küll erakonda astunud.

Reformierakond ja Keskerakond rebivad omavahel, kellest saab liikmete arvult suurim Eesti erakond. Mõlemad värbavad praegu kaubanduskeskustes aktiivselt uusi liikmeid, kirjutab Postimees.

«Tere, on teil hetk aega?» «Ee, mul on väga kiire…» «Ainult üks küsimus. Kumb teile rohkem meeldib, kas sinine või kollane?» «Ee, ei tea, mõlemad on toredad.» « Aga kas teile suvel tantsupidu meeldib või talvel ühisüritus?» «Ee, jah.» Nii meenutab jaanuari keskel ühes Tallinna kaubanduskeskuses toimunud jutuajamise algust tallinlanna Katre*, kes sai oma üllatuseks mõni nädal hiljem postkasti teate, et temast on saanud Reformierakonna liige. Täpsemalt öeldes oli see tema poeg, kes emalt küsis: «Ohoo, kas sa oled astunud Reformierakonda?» Registrist järele kontrollides tuli kinnitus, tõepoolest, Katre on värske  reformierakondlane.  «Üldistel teemadel rääkisime, et mis ma Eesti elust arvan. Igatahes ei saanud ma absoluutselt aru, et parteisse astun,» räägib Katre.

  Reformierakonna peasekretär Martin Kukk räägib, et nad on niimoodi aktiivselt inimesi parteisse kutsunud alates 2008. aastast.  Näiteks selle aasta algusest on Reformierakonnaga liitunud 1055 inimest. «Muidugi kui kutsutakse sadu ja tuhandeid inimesi, siis ikka satub aastas mõni juhtum, kus inimene on «kogemata» parteisse sattunud,» lisab Kukk.

Hetkel kuum