28 veebruar 2013

Baltika ületas iseenda ootust

Nelja kahjumiaasta järel esitles Baltika taas kasumlikku aastat. Ettevõte on rahul, et eesmärk ületati. Kahjumlikud kauplused on suletud ja edaspidi keskendub Baltika kasvule. See tähendab ka kulude kasvu.

Baltika ületas enda 2012. aastaks seatud finantsilisi eesmärke, lõpetades aasta 3,725 miljoni eurose EBITDAga (kulumieelne ärikasum), mis on 24% rohkem kui eesmärgiks seatud 3 miljonit eurot, teatas ettevõte börsile.

Baltika teenis 2012. aasta neljandas kvartalis 1,294 miljonit eurot maksueelset kasumit ning puhaskasumiks kujunes 1,075 miljonit eurot.

Swedbank ja LHV pank ootasid Baltikalt 1,2 miljoni eurost puhaskasumit, võrreldes 2011. aasta neljanda kvartali 1,88miljonilise kahjumiga.

Käive tuli LHV Panga ja Swedbanki ootuste vahele. Swedbank ootas 16,25 miljoni eurost käivet, LHV Pank 16,1 miljoni eurost käivet. Baltika käibeks kujunes 16,188 miljonit eurot.

“See on märgilise tähtsusega tulemuste avaldamine,” ütles Baltika juhatuse esimees Meelis Milder. “Finantskeelde tõlgituna oli aasta edukas.”

Milder jätkas, öeldes, et nad ise olid juba varem optimistlikud. 2011. aasta lõpus ületas pika võitluse tulemusel müügitulu müügikulu.

“Tähtsaim on ettevõtte töötajate tohutu saavutus,” ütles Milder. “See ei oleks ilmselt olnud võimalik ilma suuraktsionäride toetuseta. Ka tarnijate tugi oli oluline, kuigi me ei käitunud nendega kõige korrektsemalt.”

“Praegu mõtleme, kuidas kasvada,” ütles ta, lisades, et ka kulud hakkavad edaspidi kasvama.

Hetkel kuum