Väinu Rozental • 26. märts 2013 kell 14:48

Alaver: see oli teadlaste võit

Mul on Tartu ülikooli vilistlasena väga uhke tunne, et Tartu ülikoolis on maailma absoluutse tipu teadlasi, tänu kelle tööle ja rahvusvahelistele kontaktidele see võit tuli, ütles treener Mati Alaver.

Alaver pidas silmas Andrus Veerpalu kaitsetiimis töötanud Tartu ülikooli teadlasi Sulev Kõksi, Krista Fischerit ja Anton Terasmaad. „See võit oli teadlaste võit,“ tunnustas Alaver. „See oli absoluutne tipptase, mis võimaldas võrdväärselt konkureerida ja esitada oma seisukohti maailma vastavatele organisatsioonidele.“

Alaver peab tänast rahvusvahelise spordiarbitraaži otsust väga heaks otsuseks mitte ainult Andrus Veerpalule, vaid kogu Eesti suusapordi jaoks.

„Need aastad olid ennekõike Andrusele ja tema perele väga keerulised, pingelised ja rasked ja sellest ei saa ei teie ega mina päris aru ning loodame, et ei peagi kunagi aru saama,“ rääkis Alaver. „Aga need ei olnud kerged ajad ka suusaliidule kui organisatsioonile. Liidu tegevusel oli peal mitte üks, vaid paar käsipidurit ikka. Homsest saab suusaliit hakata jälle toimima normaalse organisatsioonina.“

Küsimusele, kas ta naaseb Eesti meeste suusakoondise peatreeneriks, vastas Alaver, et ta saab seda öelda alles pärast kohtumist suusaliidu presidendi Sandor Liivega.

 

Hetkel kuum