Rainer Saad • 12. aprill 2013 kell 7:05

Päev börsil: Goldman näeb Jaapani aktsiatele 20% tõusu

Investeerimispank Goldman Sachs ütles, et tõstis Jaapani börsiindeksite Nikkei ja Topixi 12-kuu sihte ning ootab nüüd 20% tõusu mõlemale indeksile.

Goldman tõstis Nikkei sihti 15 000 punktilt 16000le ning Topixil 1250 punktilt 1350 punktini. Praegustest tasemetelt tähendab see ligi 20% tõusu.

"Eelmise nädala teadaanne Jaapani keskpanga juhi Haruhiko Kurodalt oli kõige usutavam rünnak deflatsioonile, mis on Jaapanis juba väga pikka aega olnud. On perspektiive, et Jaapan väljub sellest lõksust ning riigi majandus tõuseb taas jalule,“ ütles Goldman Sachsi Jaapani peastrateeg Kathy Mitsui.

Täna lõpetas Nikkei indeks börsipäeva pool protsenti all. Valdavalt oli ka ülejäänud Aasia börsidel languspäev. Korea börsiindeks Kospi langes 1,3%, Shanghai indeks 0,6%.

Venemaa kärpis enda selle aasta majanduskasvuprognoosi kolmandiku võrra. Kui varem prognoosis Venemaa 3,6-protsendilist kasvu, siis nüüd 2,4 protsenti. Languse põhjuseks on esimese kvartali tarbijanõudluse, investeeringute ja ekspordi langus.

Hetkel kuum