Millised tundmatud firmad leiab palga TOPist?

Äripäeva palga TOPis on mitmeid vähemalt 1500 eurost keskmist kuupalka maksvaid firmasid, mille nimi ei ütle samas 99% lugejaist midagi.

Kõrgeimale kohale on neist tõusnud OÜ Tradelex, mille seitsmele töötajale makstakse keskmiselt enam kui 4800 eurot. Märtsis 2008 asutatud ettevõtte põhitegevuseks on sünteetilist päritolu kautšukki sisaldavate keemiatoodete hulgimüük, põhiturud Poola ja Hiina.

Samuti ei ole tuntud Arpi Aviation Estonia OÜ – 31 töötajaga ettevõte keskmise palgaga üle 4400 euro. Firma vahendab lennukipiloote kiiresti laienevale Norra odavlennufirmale Norwegian, mis lendab 25 riiki, sh liinil Tallinn-Oslo.

Edetabeli kaheksas on kümne töötajaga Brokmak OÜ keskmise kuupalgaga üle 4200 euro. Ettevõtte põhitegevuseks on ekpediitoriteenused – transiidikaupade ekspedeerimine Läti kaudu ja mere konteinerveod.

Esikümnes on veel ka Avicenna Medical OÜ, mis maksab kümnele töötajale keskmiselt pea 4100 eurot kuus. Firma värbab Soome tervishoiutöötajaid.

13. kohalt leiame Pharmaswiss Eesti OÜ, mille 12 töötajat saavad keskmiselt üle 3700 euro kuus. Firma eesmärk on Šveitsis asuvale emaettevõttele Valeant Pharmaceuticals turundus- ja konsultatsiooniteenuste ostutamine ning Eesti tervishoiutöötajatele meditsiinilise info levitamine.

TOPi 20. positsioonil on Baltic Marine Contractors OÜ – 19 töötajaga ning 3300eurose keskmise kuutasuga. Firma tegevusalaks on laevamootorite hooldus ja remont, omanikuks Taani firma Pon Holdings.

Kokku on edetabelis 328 firmat, mille keskmine palk on vähemalt 1500 eurot.

Hetkel kuum