Rivo Sarapik • 5. juuni 2013 kell 12:46

Ligi: Läti on hea näide vigade parandamisest

Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul tegi Läti eurotsooniga liitumisega ainuõige valiku ning riigi kohanemine kriisist hea vastulause kasinusevastastele.

"Läti on hea näide mineviku vigade parandamisest ning vastus neile, kes hädavajalikku riigi reformimist ja kriisilahendust ülejõu kasinusena esitlevad," kommenteeris Ligi Euroopa Komisjoni otsust. „Läti tegi ainuõige valiku enda kui väikeriigi jaoks, aga ka väga euroopaliku valiku."

Euroopa komisjoni hinnangul on Läti eruoalaga liitumiseks valmis ning Läti võiks euro kasutusele võtta alates 2014. aasta 1. jaanuarist.

Majandus- ja rahandusministrite nõukogu teeb juulis lõpliku otsuse euro kasutuselevõtu kohta Lätis. Otsus tehakse pärast seda, kui Euroopa Parlament on esitanud oma arvamuse, euroala rahandusministrid on esitanud soovituse ning ELi liidrid on arutanud seda teemat Euroopa Ülemkogu 27.–28. juuni kohtumisel.

Menetlus on täielikult lõpule viidud, kui Euroopa Liidu Nõukogu on euroala liikmesriikide ja Läti ühehäälse otsusega lõplikult kindlaks määranud lati ja euro vahetuskursi.

Hetkel kuum