Kaire Uusen • 15. juuni 2013 kell 10:28

Advokaat: aktsionäride leping aitab konflikte lahendada

Majanduskriisi tulemusel tekkinud omanikevahelisi konflikte saanuks ennetada või tagada sündmuste ilmnemisel vähemalt n-ö pehmema maandumise, kui omanikud oleks õigel ajal sõlminud vastava lepingu.

Aktsionäride lepingu läbirääkimiste käik on olemuselt omanikevaheliste võimalike lahkhelide läbimängimine, kirjutab advokaadibüroo Nordeus vandeadvokaat Minni-Triin Park ajakirjas Raamatupidamise Praktik.

Kuna ettevõtte loomise niigi pingelises algstaadiumis ei soovi asutajad tihtipeale lisakonflikte tekitada, jäetakse sellised mõttekäigud läbi käimata ja ootused üksteise käitumisele vormistamata.

Artiklis on käsitletud lepingut, millega reguleeritakse äriühingu omanike vahelisi suhteid aktsiaseltsi näitel (aktsionäride leping). Sama eesmärki täitva kokkuleppe võivad aga sõlmida ka osaühingu osanikud. Tuleb aga arvestada, et seda tüüpi lepingu sõlmimise kohustust ei ole.

Kuidas vastavat lepingut sõlmida ja olulisemaid kokkuleppeid teha, loe edasi ajakirjast Raamatupidamise Praktik. Tellijad saavad ajakirja lugeda ka veebis: http://rp.aripaev.ee

Hetkel kuum