Ken Rohelaan • 17. juuli 2013 kell 17:39

Nike kaotab Hiinas turuosa konkurentidele

Kui Nike suutis varem Hiinas uute poodide avamisega loota keskklassi poodlejatele, siis nüüd on sporditarvete ettevõte kaotamas turuosa konkurentidele Adidasele ja Hennes & Mauritzile, vahendas Bloomberg.

Poolteist aastat tagasi prognoosis Nike oma Hiina käibe kahekordistumist ehk nelja aastaga 4 miljardi dollari saavutamist. Nüüd teatab firma, et müük Hiinas langeb suure tõenäosusega järgnevad kaks kvartalit, mis muudaks languse kogukestvuseks viis järjestikkust kvartalit.

"Nüüd tuleb olla nutikam jaemüüja," ütles Canaccord Financiali analüütik Camilo Lyon, kes soovitas ettevõtte aktsiate hoidmist. "Tarbija on muutunud haritumaks. Kõik peavad muutuma kavalamaks."

Nike'i väljakutsed Hiinas ei ole veel investoreid ehmatanud, sest ettevõtte käibe kasv Põhja-Ameerikas on säilinud tugevana. Eelmisel aastal kasvas firma müügitulu ettevõtte suurimal turul 18%.

New Yorgi aktsiaturul kohaliku aja järgi kell 13:01 (Eestis kell 20:01) tõusis Nike Inc 1,48%. Käesoleval aastal on ettevõtte aktsiahind kerkinud 22%.

Hetkel kuum