8. oktoober 2013 kell 21:00

Kiire kasum pole ainus näitaja

Ettevõtluses toimivad kõrvuti komeetfirmad ja sügavate juurtega tammepuust ettevõtted. Hakkajaid ettevõtjaid kogu maailmas hullutab idufirmade buum, mis kehastab unistust saada kõike kiiresti ja palju.

Sellise mõtteviisi juurde kuulub suurte investeeringute kaasamine ja sageli ka firma müümine vähemalt esimese kümne aasta jooksul.

Kuid ettevõtlusel on ka teine nägu: klassikalised tegevusvaldkonnad, mis põhinevad kogemustel, meisterlikkuse lihvimisel, tippkvaliteedi pakkumisel ja usaldusväärsusel.

Rasked ajad kuuluvad äri juurde. Eesti on keeruline pinnas suure ja kiire kasumi teenimiseks. Ettevõtja peab palju vaeva nägema ja võitlema, et üldse ellu jääda. Tuleb varuda kannatust ja teha äri südamega. Siis on rasketest aegadest võimalik üle saada.

Kui ettevõte ei ole veel kasumisse jõudnud, võib motivatsiooni ja kannatlikkust süstida teadmine, et ollakse n-ö ­õigel teel.

Rasked ajad, kannatlikkus ja suur töö on samuti ettevõtluse oluline osa, mitte vaid terendavad kasuminumbrid.

Sellise suhtumisega võivad ka Eesti ettevõtted elada saja- ja kahesaja-aastaseks, nagu neid leidub meie põhjanaabrite juures.

Hetkel kuum