Koit Brinkmann • 21. oktoober 2013 kell 15:31

Ossinovski: tulemused on umbusaldus Narva linnajuhtidele

Sotsiaaldemokraatide Narva esinumbri Jevgeni Ossinovski sõnul näitavad Narva linnapeale ja abilinnapeadele antud hääled, et praeguseid linnajuhte ei usaldata.

„Need valimistulemused näitavad selget umbusaldust praegustele linnajuhtidele. Istuv linnapea sai 300 häält ning kaks abilinnapead said mõlemad 40-ne hääle ringis,“ märkis Ossinovski.

Teine umbusalduse väljendus on tema sõnul äärmiselt madal valimisaktiivsus Narvas – 46 protsenti. „Praeguse linnavõimu üleolev ja ülbe suhtumine linna elanikesse on inimesed tõuganud poliitikast ära. Nad ei usu enam mitte kedagi ja nad ei taha osaleda linna juhtimises. Selle usalduse taastamine on üks meie olulisemaid prioriteete järgmiseks neljaks aastaks,“ ütles Ossinovski.

Ossinovski sõnul on sotsid teinud viimased kaks aastat Ida-Virumaal väga tõsist tööd ja algusest peale rääkinud, et Narva juhtimine vajab muutust. „Kahjuks me ei saavutanud volikogus enamust, aga arvestades ebavõrdset olukorda, kus me pidime võistlema Keskerakonna kasutuses olnud linna administratiivse ressursiga, võime tulemusega rahul olla,“ lisas ta.

Keskerakond kogus Narva valimistel 60 protsenti valijate häältest. 31liikmelises volikogus on Keskerakonnal 20 kohta ja 11 kohta sotsiaaldemokraatidel.

Suurima häältearvu sai valimistel Ossinovski – 2404 häält, teiseks jäänud Keskerakonna nimekirja esinumber Mihhail Stalnuhhin kogus üle tuhande hääle vähem – 1339 häält.

Hetkel kuum