24. oktoober 2013 kell 21:00

Edetabel. Hea õnn tõi kiire kasvu

Kolm aastat tagasi tegevust alustanud ehitusmaterjalitootja Vindor OÜ tegevjuht Janek Antipin ei pea kiiret kasvu edulooks, vaid noore ette­võtte loomulikuks arenguks.

Vindor alustas tegevust 2010. aastal, kuid järgmisel aastal oli käive juba 2,7 miljonit eurot ja kasum 240 000 eurot. Müügitulu kasvas mullu kaks korda, kasum tagasihoidlikumalt – 1,14 korda.

Seda olukorras, kus eelmise aasta mais toimus ettevõttes põleng, mille tagajärjel hävis höövliliin. Tänu kindlustusele varalist kahju ei tekkinud ning tootmine taastati suures osas ühe kuuga. Kliente ei kaotatud.

Vindori tegevjuht Janek Antipin peab juhtunut õnnelikuks õnnetuseks.

Millest tuli eelmise aasta väga hea käibe ja kasumi kasv? Investeerisime seadmetesse ja uude tootmishoonesse, investeeringute abil kasvas ka käive. Ettevõte on noor ja kasvukõver on kõik kolm aastat olnud päris märkimisväärne.

Kuidas on mullused investeeringud ennast ära tasunud? Investeeringud on läinud plaanipäraselt, nende abil oleme oma mahtusid jõuliselt kasvatanud.

Teie kasv on olnud kiire. Kuidas sellise kasvu juures kasumlikkust säilitada? Ju meil on siis õnne olnud. Vaatamata tagasilöögile – 2012. aasta kevadel oli tootmises tulekahju. Saime tootmisrütmi teiseks poolaastaks taastatud ja jäime lõpuks siiski kasumisse.

Kuidas sel aastal käive ja kasum jooksevad? Kas täidate seatud eesmärke? Käive on kasvus ka 2013. aastal. Investeeritud liinid on käivitunud, seatud plaani teeme täis.

Millist tulemust ootate? Käibeprognoos on 9 miljonit eurot.

Milliseid investeeringuid selleks aastaks kavandasite? Investeerisime tootmise efektiivsuse tõstmisse ja selle oleme ka saavutanud. Oleme vähendanud tootmises käsitööd, paigaldades automatiseeritud tõsteseadmed. Liinidele peale- ja maha­ladumine käib lihtsate robotitega.

Selle võrra on teil liini äärest ka inimesi vähemaks jäänud? Just.

Samas olete palganud? Oleme juurde palganud. Keegi ei ole tõsteseadmete paigaldamise tõttu tööd kaotanud, vaid on asutud tööle teiste tootmisliinide juures.

Kuidas on sel aastal eksport läinud? Oleme kasvanud Norra ja Soome suunal. On lisandunud ­uusi kliente, oleme saanud kasvada ka olemasolevate klientide põhjal.

Millised on plaanid järgmiseks aastaks? Kavas  on leida uusi kliente ja lisada toodangule rohkem lisaväärtust, keerukusastet. See on tooteportfelli küsimus. Kui meil oli eelmisel aastal väga palju poolfabrikaattooteid, siis nüüd on suund rohkem valmistoote tegemisele.

Milliseid kliente püüate leida? Meie kliendid on paljuski tööstuskliendid nendes samades ekspordimaades. Meid leitakse interneti kaudu, mingi ajaga on tekkinud ka kontakte. Me oleme ju turul uus tegija, eks on kuulda ka meie kohta ja siis tuntakse huvi. Mingisugust suurt edulugu klientide leidmisel siin ei ole.

Mida arvate palgatõusu vajalikkusest Eestis? Kas olete oma ettevõttes viimasel aastal palku tõstnud? Palgakasvust mööda ei pääse, meil on palgad võrreldes eelmise aastaga kasvanud. Eks peame konkurentsis püsima. Loodetavasti saame palgakasvu efektiivsuse kasvu abil toetada.

 

Mis on mis

OÜ Vindor

Asukoht: Keava alevikTegevus: ukselengide ja -liistude tootmineOmanikud: Heiki Vahermets, Peedo Pihlak, Arvo Türner, Aimar Varula, Virko Lepmets, Toomas Mets ja Janek AntipinTöötajate arv: 53Käive 2012: 5,47 mln eurot, tänavune käibeprognoos ligi 9 mln eurot.Koht TOPis: 9.

 

Kalender

Kolm nädalat maakondade edukamaid

Äripäeva maakondade TOPid ilmuvad14.10 Harjumaa15.10 Hiiumaa ja Saaremaa16.10 Ida-Virumaa17.10 Jõgevamaa18.10 Järvamaa21.10 Läänemaa22.10 Lääne-Virumaa23.10 Põlvamaa24.10 Pärnumaa25.10 Raplamaa28.10 Tartumaa29.10 Valgamaa30.10 Viljandimaa31.10 Võrumaa01.11 Maakonna TOPide TOP ehk 15 maakonna edukaim ettevõtja

METOODIKAÄripäeva TOPide lähteandmed on viimase aasta käive ja ärikasum/kahjum, käibe ja kasumi kasv, rentaablus ning ROA. Edetabelisse pääsemiseks peab ettevõte asuma või omama tootmistegevust vastavas maakonnas ning olema tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat.

Hetkel kuum