27. oktoober 2013 kell 21:00

Edetabel. Töötajad panustasid enam kui 100%

Kaks aastat tagasi tegevust alustanud ehitusfirma Mapri OÜ on jõudsalt kasvanud ning loodab sel aastal käivet veelgi suurendada.

2012. aasta oli Maprile edukas kasvuaasta. Käibeks kujunes 11,7 miljonit eurot, millest enamik tuli peatöövõtu ja projektijuhtimise lepingutest. Lisaks projektijuhtimisele alustas ettevõte betoonitööde tegemist oma tööjõuga ning jätkati elektritöödega. Oma tööjõuga ehitamist peab ka ettevõtte juht ning omanik Priit Jaagant edu võtmeks, mis aitab säilitada head konkurentsivõimet.

Kuidas tuli eelmise aasta hea tulemus? Eks põhjuseid on mitu. Kõige tähtsam nendest on töötajate suur panus ja pühendumine. Kõik andsid endast rohkem kui 100%. Teiseks suutsime vältida suuri vigu ja teha õigeid otsuseid. Hästi suur roll on ka püsiklientidel ja tellijate usaldusel.

Kuidas on mullune 97 000eurone investeering end ära tasunud? Loomulikult on see teinud meie tööd efektiivsemaks. See ongi põhjus, miks investeerida.

Majandusaasta aruande kohaselt plaanisite sel aastal laieneda Lätti ja Soome. Kuidas see edeneb? Plaani kohaselt. Natuke aeglaselt on välisturgudele minek läinud, aga Lätis oleme sel aastal juba ühe väikese objekti teinud ja nüüd, sügisel, suurema hanke võitnud. Praegu käivad lepingu läbirääkimised.

Kuidas sel aastal käive ja kasum jooksevad? Kas olete omadega mäel? Praeguse prognoosi järgi küll, jah. Käibes tuleb kindlasti kasv, kasumi poolel ilmselt ka, kuigi marginaalid tõenäoliselt langevad. Ma ei oska täpselt protsenti öelda, aga kui eelmisel aastal oli käive 11 miljonit, siis sel aastal tuleb 17 miljonit.

Millised on plaanid järgmiseks aastaks? Plaanid on ikka samad – ehitada nii hästi kui oskame. Efektiivsust tuleb veelgi tõsta. Järgmisel aastal on turul kindlasti vähem tööd. Prognoosime kasvu aeglustumist ja marginaalide vähenemist.

Käibe kasvu ootame peamiselt välisturgudelt – Lätist ja Soomest. Eestis on eesmärk käivet säilitada.

Milliseid investeeringuid plaanite? Teadlikult suuri investeeringuid ei plaani, välja arvatud kinnisvaraarendusprojektid. Kõige suurem investeering on inimestesse.

Kas plaanite eksportida, veelgi tegevust laiendada? Oleme mõelnud Venemaale, aga nii palju korraga ei suuda. Praegu on põhifookus Lätil ja Soomel.

Mida arvate palgatõusu vajalikkusest Eestis? Kui võtta Eesti keskmine sissetulek, siis loomulikult on selge, et see on madal. Kui vaadata ettevõtete majandustulemusi, tootlikkust ja  efektiivsust, siis ei saa enam väita, et peame palkasid tõstma. Palkade kasv ja ettevõtte tootlikkus peavad olema omavahel seoses. Meie aga vaatame oma töötajate palgad üle tavaliselt kord aastas ja vajadusel ka korrigeerime.

 

Mis on mis

OÜ Mapri

Asukoht: Tartu linnTegevusala: peatöövõtt ja projektijuhtimine, põllumajandusehitus, betoonitööd, elektritöödOmanik: Priit JaagantTöötajate arv: 22Käibe Kasv 2012: 2,42 korda, Tartumaa ettevõtetest 4. kohalKoht edetabelis: 8.

 

Üks küsimus

Kuidas rohkem müüa?

Priit Jaagant, Mapri OÜ juhatajaTuleb aru saada, mida tellija soovib. Alati ei pruugi see olla kõige madalam hind. Mõnikord on kiirus, mõnikord parim lahendus. Meie tugevuseks on see, et suudame ise projekteerida, tellija soovidele kaasa mõelda, et meie lahendus ikkagi oleks kõige parem ja optimaalsem.Hinna poolest oleme nii konkurentsivõimelised tänu sellele, et teeme ise nii betooni-, montaaži- kui ka elektritöid. Me teame nende tööde väga täpset hinda ega sõltu ainult alltöövõtjatest.

 

Kalender

Kolm nädalat maakondade edukamaid

Äripäeva maakondade TOPid ilmuvad14.10 Harjumaa15.10 Hiiumaa ja Saaremaa16.10 Ida-Virumaa17.10 Jõgevamaa18.10 Järvamaa21.10 Läänemaa22.10 Lääne-Virumaa23.10 Põlvamaa24.10 Pärnumaa25.10 Raplamaa28.10 Tartumaa29.10 Valgamaa30.10 Viljandimaa31.10 Võrumaa01.11 Maakonna TOPide TOP ehk 15 maakonna edukaim ettevõtja

METOODIKAÄripäeva TOPide lähteandmed on viimase aasta käive ja ärikasum/kahjum, käibe ja kasumi kasv, rentaablus ning ROA. Edetabelisse pääsemiseks peab ettevõte asuma või omama tootmistegevust vastavas maakonnas ning olema tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat.

Hetkel kuum