• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Edetabel. Riigihanked andsid tööd

  Eelmisel aastal suuresti Euroopa Liidu rahastatud riigihangete toel kasvanud ehitusfirma OÜ Aigren jätkab kasvulainel ka sel ja järgmisel aastal.

  Ka tänavu on ettevõttele tööd jätkunud, pikemad lepingud ulatuvad veel järgmisesse aastassegi, mistõttu ELi toe ajutine kadumine majandustulemusi veel oluliselt ei mõjuta. Aigreni juht ja omanik Meelis Kibena vaatab tulevikku ootusärevalt, lootes nii sellelt kui ka järgmiselt aastalt sama head tulemust, kui oli mullu.
  Millest tuli eelmise aasta hea kasv? Võitsime mõned riigihanked ja saime maksimaalselt kasutada nii oma tehnikat kui ka oma toodetud materjale. Need olid päris mitu Euroopa struktuurfondide rahastatud projekti, vee- ja kanalitrasside ehitused.
  Kas see tähendab, et teie hea käibe kasv oli hetkeline? Kindlasti võib see nii olla, et järgmine aasta ei pruugi tulla nii töökas kui eelmine aasta või tänavune. Uus periood (ELi eelarveperiood 2014–2020 – toim) on küll hakanud, aga uue perioodi raha pole veel liikuma hakanud. Seoses sellega ei ole ka töid ja projekte nii palju.
  Kuidas teil sel aastal käive ja kasum jooksevad, kas täidate oma plaani? Ei ole viimaseid andmeid vaadanud, aga eelmise aasta mahu tahaks ikka saavutada ja isegi parandada. Lootust selleks on.
  Mis tulemust ootate sellelt aastalt? Natukene vara on sellest rääkida, viimased paar kuud on veel kõvasti tööd teha, kust seda käivet üksjagu tuleb. Eesmärk on kasvatada suurem kasum kui eelmisel aastal. Numbrites ei tahaks praegu öelda.
  Aasta lõpp tuleb teil siis töine? Seni kuni on ilma, on ikka väga töine. Osa töid läheb ka uude aastasse edasi, pärast vaikset talveperioodi, kui väga külmaks läheb. Kevadel saab siis jälle peale hakata.
  Mis plaane teil veel järgmiseks aastaks on? Midagi erilist või suurt ei ole plaanis. Sama tempo, nagu viimastel aastatel on olnud. Jõudumööda vahetame vanemat tehnikat välja.
  Te mainisite, et järgmine aasta ei tule võib-olla nii hea. Kuidas te loodate oma senist käivet hoida? Praegu on juba pool mahtu lepingus olemas järgmiseks aastaks. Eks see teine pool on jooksvalt tekkivad tööd ja objektid. Midagi on ka siin lõuna pool – üks suurem teedeehituse projekt, kust on ikka tahtmine osa saada, aga enne kui riigihange ei ole lõppenud, võitja kuulutatud ja lepingud sõlmitud, on vara laskmata karu nahka müüa. Mõtteid ja plaane ikka on. Loodame hoida sama taset.
  Teil siis järgmise aastaga väga muret ei ole? Alati peab muretsema. Päris ei saa, käed rüpes, istuma jääda, alati peab olema valvel ja valmis. Kui kuskil on midagi pakkuda, siis peab vastu võtma.
  Te ei ekspordi üldse, aga kas olete mõelnud käivet selle kaudu kasvatada, et Eestist väljapoole oma teenust pakkuda? Nii ja naa. Olen mõelnud sellele, aga mingit head mõtet ei ole veel tekkinud. Kuhu mul kõige lähem oleks suunduda, on siiasamasse Lätti, aga kuna Läti hinnatase on meie töödest ja tegemistest ikkagi odavam, siis on tõenäoliselt seal suhteliselt raske konkurentsi pakkuda. Oleme igasuguseid variante mõelnud, aga kuna seni oleme suutnud siin kohapealsel turul end rakendada, siis pole väga aktiivselt pidanud selle peale mõtlema ja muretsema. Eks see on natuke ka selline mugavustsoon. Kui asi läheks nii, et peaks minema, eks siis tuleks minna.
   
  Mis on mis
  OÜ Aigren
  Asukoht: Võru linnTegevusala: vee-, gaasi- ja kanalisatsioonitrasside ehitusOmanik: Meelis KibenaTöötajate arv: 28Käibe Kasv 2012: 1,53 korda, millega jäi Võrumaal 11. kohaleKoht TOPis: 5., eelmisel aastal 7.
   
  Üks küsimus
  Kuidas rohkem müüa?
  Meelis Kibena, OÜ Aigren juht ja omanikEestis on põhiline, mida vaadatakse, hind. Võib-olla peale hinda tuleb siis kvaliteet, eelnev kontakt, koostöö ja kõik see muu. Meil on üleüldiselt ikkagi number üks odavus, mis tõesti küll alati ei ole kõige õigem käitumine, aga seda saadakse teinekord hiljem aru.Oluline on, et kliendid tuleksid tagasi ja räägiksid ka järgmistele, et nende või teiste või kolmandatega tasub koostööd teha, et kõik sujub ja kõik on, nagu peab. Hea töö ja hind – sealt tuleks leida kuldne kesktee.
   
  Kalender
  Kolm nädalat maakondade edukamaid
  Äripäeva maakondade TOPid ilmuvad14.10 Harjumaa15.10 Hiiumaa ja Saaremaa16.10 Ida-Virumaa17.10 Jõgevamaa18.10 Järvamaa21.10 Läänemaa22.10 Lääne-Virumaa23.10 Põlvamaa24.10 Pärnumaa25.10 Raplamaa28.10 Tartumaa29.10 Valgamaa30.10 Viljandimaa31.10 Võrumaa01.11 Maakonna TOPide TOP ehk 15 maakonna edukaim ettevõtja
  METOODIKAÄripäeva TOPide lähteandmed on viimase aasta käive ja ärikasum/kahjum, käibe ja kasumi kasv, rentaablus ning ROA. Edetabelisse pääsemiseks peab ettevõte asuma või omama tootmistegevust vastavas maakonnas ning olema tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Andi Pleskovski: laopindade turul valitsevad uued trendid
Neil, kel on kiirelt sobivat laopinda tarvis, tasub kärme olla, kirjutab RE Kinnisvara partner Andi Pleskovski.
Neil, kel on kiirelt sobivat laopinda tarvis, tasub kärme olla, kirjutab RE Kinnisvara partner Andi Pleskovski.
Evergrande jättis ka armuajal võlamaksed tegemata Ettevõte liigub pankroti poole
Hiina kinnisvaraarendaja Evergrande ei maksnud 30päevase armuaja jooksul osasid võlgasid tagasi, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed Reutersile. See võib tähendada, et massiivset ettevõtet ootab peagi pankrot.
Hiina kinnisvaraarendaja Evergrande ei maksnud 30päevase armuaja jooksul osasid võlgasid tagasi, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed Reutersile. See võib tähendada, et massiivset ettevõtet ootab peagi pankrot.
Oleg Gross: "Ei uskunud, et turumajanduse tingimustes sellist asja näen" Kallis elekter võib tuua äride sulgemisi
Suurettevõtja Oleg Grossi sõnul on energia hinnatõus täiesti katastroofiline ning võib päris paljudele ettevõtetele saatuslikuks saada.
Suurettevõtja Oleg Grossi sõnul on energia hinnatõus täiesti katastroofiline ning võib päris paljudele ettevõtetele saatuslikuks saada.
Õiged lahendused jäävad sündimata liiga ettevaatlike tellijate tõttu
Riigihanke formaat ei võimalda pakkujal välja käia parimat lahendust ning pakkumised võivad hoopiski jääda tegemata, kuulb saatest „Lavajutud“.
Riigihanke formaat ei võimalda pakkujal välja käia parimat lahendust ning pakkumised võivad hoopiski jääda tegemata, kuulb saatest „Lavajutud“.