• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Pea pooli töötajaid ei motiveeri miski

  CV Keskuse uuringu järgi teeb 40 protsenti töötajatest oma tööd ilma igasuguse motivatsioonita, aga ettevõtjate hinnangul nii suurest rahulolematusest rääkida ei saa.

  Tööportaali CV Keskuse uuringu järgi puudub 40 protsendil töötavatest inimestest motivatsioon oma praegusel ametikohal jätkata, sest neid ei motiveeri ei raha, ülemus, töö iseloom, kolleegid ega töökeskkond.
  Veerand küsitluses osalenud 1339 vastajast märkis, et neid motiveerib raha.
  Inspireeriv juht nagu Apple’il. CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt imestas, et kõige vähem nimetati motivaatoriks inspireerivat ülemust ja töökeskkonda. “Meedia vahendusel kuuleme tihti Apple’i inspireerivatest juhtidest või Google’i mõnusatest puhkenurkadega kontoritest,” ütles Auväärt.
  Ta ütles, et põhjus, miks pea pooled vastanutest teevad tööd ilma igasuguse motivatsioonita, võib peituda üldlevinud arusaamas, et töö ei peagi meeldima, vaid on vajalik äraelamiseks.
  Kui töö ei meeldi ega motiveeri, oleks paslik ametikohta vahetada, ent Auväärti hinnangul võib see otsus hirmutada, sest paljudel on koormaks laenukohustus, mis tööotsingute ajaks kuhugi ei kao. Samas mõjutab Auväärti sõnul motivatsioonipuudus inimeste tööviljakust ja ettevõtte tulemusi üldiselt.
  Ettevõte peab töötajale appi tulema. Riigile kuuluv 2550 töötajaga Eesti Post peab nii suurt motivatsioonikriisi pigem utoopiliseks kui tõsiseltvõetavaks.
  Eesti Posti personaliosakonna juhataja Kadi Tamkõrv viitab, et nende mulluses firmasiseses rahulolu-uuringus oli rahulolematuid 22 protsenti.
  Nende põhjenduste hulgast leidus nii materiaalseid väärtusi kui ka töö sisu. “Tihti sõltub motiveerituse tase ka inimesest endast ja sellest, millised on tema valikud, otsused ja julgus võtta ette muutusi. Väikese motivatsiooniga töötaja puhul on ettevõtte roll töötajale appi tulla,” ütles Tamkõrv.
  Tema teatel pakub postifirma motivatsioonikriisi lahendamiseks koolitusi ja vajadusel ka võimalust vahetada töökohta nii majasiseselt kui ka -väliselt. “Pikalt rahulolematu töötaja ei loo väärtust ei endale ega ettevõttele,” märkis Tamkõrv. “Ettevõte saab töötajalt parima tulemuse, kui töötaja teeb tööd, mis talle meeldib ja mis teda tõsiselt motiveerib,” lisas ta.
  Umbes paarkümmend korda aastas pakub Eesti Post karjäärinõustamist. Tamkõrv märgib, et nõu küsivad pigem töötajad, kes on segaduses, kuidas edasi tegutseda. Personalijuhi hinnangul jääb tööturule sisenemine keeruliseks inimestel, kes on ühes kohas töötanud juba 10–15 aastat.
  Töötajad tahavad kvaliteetsemat juhtimist. Veidi üle 2600 inimesega G4S ­uuris tänavu aprillis, kuidas personal tööga rahul on. “Ettevõttelt ­oodatakse rohkem tunnustamist ja seda, et juhtimise kvaliteedi tase oleks ühtlasem,” kommenteeris G4S Eesti personalidirektor Irene Metsis.
  Küsimusele, kui palju on G4Sis rahulolematuid töötajaid, vastas Metsis, et 65 protsenti põhipersonalist ja 75 protsenti kontoritöötajatest ei lahkuks ettevõttest, kui mõni teine ettevõte pakuks samaväärset tasu ja soodustusi.
  Metsis tõstis esile, et erinevalt muust maailmast on Eesti inimese olulisim motivaator töötasu. “Mida suurem on tööandja, seda keerulisem on tagada kõiki töötajaid motiveerivaid tingimusi. Küll aga tean, et töötajad hindavad, kui tööandja väärtustab nende tööd, pakub arenguvõimalusi ja tunneb töötaja käekäigu vastu huvi. Tahan öelda, et kõik ei taandu vaid palgale, töökliima ja tööandja oskus märgata oma inimeste arengut ja töötulemusi mängivad samuti olulist rolli,” selgitas Metsis.
  Motivatsiooni pole vaid viiendikul. SEB Panga kommunikatsioonijuhi Silver Vohu sõnul teeb umbes 1100 töötajaga ettevõte regulaarselt rahuloluküsitlust. “Nii drastilist alamotiveeritust kui CV Keskuse uuringust välja tuli, ei ole meie kunagi täheldanud,” teatas Vohu.
  Tema sõnul on pangas motivatsiooniküsimus olnud aktuaalne pigem viiendikul töötajatest, see tähendab, et ligi 20 protsenti töötajatest tunneb end olukorras, kus nende motivatsioon on samal töökohal jätkamiseks madal või olematu.
  Vohu märkis, et nende rahulolu-uuringus osaleb suurem osa töötajatest. Varasemate uuringute järgi jäi vastamisaktiivsus 83–87 protsendi vahele. “Tavaliselt loetakse heaks näitajaks, kui osaleb üle 75 protsendi küsitletutest,” lisas kommunikatsioonijuht.
  Eesti Posti uuringus osales umbes 70 ja G4Si omas 48 protsenti töötajatest.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Pankroti veerel ettevõtja: kui tuleb süüa *****, ära näksi!
Suurtesse raskustesse sattunud Imepilt Studiose asutaja Almondi Esco kirjutab avameelselt, millest ta unistas ettevõtet asutades, mida hakkas tundma asjade arenedes ning kuidas mõtleb praegu.
Suurtesse raskustesse sattunud Imepilt Studiose asutaja Almondi Esco kirjutab avameelselt, millest ta unistas ettevõtet asutades, mida hakkas tundma asjade arenedes ning kuidas mõtleb praegu.
Aktsiaturgude suurim risk ei pruugi olla omikrontüvi
Aktsiainvestoritel on tõenäoliselt suuremaid asju kui omikrontüvi, mille pärast muretseda, ütlevad Morgan Stanley analüütikud.
Aktsiainvestoritel on tõenäoliselt suuremaid asju kui omikrontüvi, mille pärast muretseda, ütlevad Morgan Stanley analüütikud.
Elektri hind tõusis uue rekordini Novembri algusega võrreldes 15kordne tõus
Eesti piirkonnas on elektri hind täna rekordiliselt kõrge, keskmine megavatt-tunni hind ulatub enam kui 290 euroni, selgub Nord Pooli andmetest.
Eesti piirkonnas on elektri hind täna rekordiliselt kõrge, keskmine megavatt-tunni hind ulatub enam kui 290 euroni, selgub Nord Pooli andmetest.
Nädala lood: töötajad langevad kiusu ohvriks ja uued ideed otsivad investoreid
Selle nädala olulisemate teemade hulka jõudsid töökius, hulk investeerimisideid ja tuntud pangajuhi hoiatus kinnisvaraturul toimuva kohta.
Selle nädala olulisemate teemade hulka jõudsid töökius, hulk investeerimisideid ja tuntud pangajuhi hoiatus kinnisvaraturul toimuva kohta.