• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Interjööride 3D-maalija

  Romi Valentino joonistab interjööride ja eksterjööride 3D-pilte, mida võiks kogemata ka fotoks nimetada.

  Indoneesiast Sumatra saarelt pärit noormehe Romi Valentino kutsumus on olnud alates 2006. aastast 3D-joonised. Ta kasutab iga ärkvel oldud hetke, et oma oskusi arendada ja üha paremaks kasvada. Ta unistab võimalusest asuda tööle kaugel oma kodukohast, kas Euroopas, Kanadas või Ameerikas. Oma töödega juhib ta tähelepanu taaskasutusele ja loomulikule elule, lootuses, et ühel hetkel ei pea ta enam looduse tuleviku pärast südant valutama.
  Samal ajal kui paljusid modernseid disaine kiidetakse nende puuduva segaduse eest ning puhaste joonte eest, lisab Romi oma disaini väikeseid elemente, nagu näiteks perefotod, suveniirid ja muud argielu saatjad. Neil interjööridel on oma moodsa esteetika kõrval lahe boheemlik tunnetus, mis tõstab Romi loomingu teiste hulgast esile. Intervjuus tutvustab ta oma huvitavat harrastust Sisustaja lugejatele.
  Romi, mis on 3D-pilditehnika?
  See on väga lai mõiste. Mina töötan 3D-visualiseerijana ning loon arhitektuurseid ja interjööride pilte. 3D tähendab minu jaoks, kuidas pildiliselt väljendada seda, mis toimub disaineri peas. Peale selle annab see võimaluse visualiseerida kliendi jaoks mõnd toodet kas siis iseseisvalt või sisekujunduses terviklahendusena.
  Kasutan nende piltide tegemiseks programmi 3D Max, hilisem elementide töötlus ja kihtide lisamine toimub Photo­shopis. Peale selle lisan pildile hiljem sügavust ja tõstan kollase tooni intensiivsust parema ja veidi maagilisema efekti jaoks.
  Kas Sinu tegevusalaks on arhitektuur, sisekujundus või kunst?
  Ma teen interjööri disaini, mis on ühtlasi kunst. Nii et seda võiks nimetada sise­kujunduskunstiks. See on aga lihtsalt pilt, mis tuleb minu kui kunstniku ja disaineri seest. Ühtegi konkreetset kujundust või disaini mul neid pilte tehes ees ei ole.
  Minu jaoks on nende piltide tegemine omamoodi vabadus kunstnikuna, et mitte end piirata või vangistada või isegi lämmatada ümbritsevaga. Ma tahan olla vaba, samas mitte unustada, kust ma tulen ja pärit olen. Valged värvid tähistavad loomulikkust ja mind ennast, erksamad värvid kära, kurbust ja entusiasmi. Minu arvates kajastavad värvid inimteadvust.
  Millest Sinu pildid alguse saavad?
  Mind inspireerivad paljud inimesed minu ümber. Mõtted, mida teha, tulevad ka rohelisest arhitektuurist, renoveerimisest ja taaskasutusprotsessidest. On suur hulk inimesi, kes ei näe neid probleeme ja ma püüan oma tegevusega nende mõttemaailma rohelisemaks muutumisele kaasa aidata.
  Väga tihti me tarbime ja ostame muudkui uusi tooteid, jättes vana vedelema. Miks mitte teha ümber vana mööblit? Ma olen kindel, et kui inimesed mõistaksid, kuidas vanakraami kasutada ja kuidas seda ihaldusväärseks töödelda, säästaksid nad tegelikult. See on mulle väga südamelähedane teema, sest see sunnib ka mind inimesena keskkonnast rohkem hoolima. Seetõttu on minu piltidel näha detaile, stiile ja mööblit, mis on ehk veidi kulunud ja vana tunnetusega.
  Kuidas iseloomustad piltidel näha olevat interjööri?
  Kõik on ühes ruumis. Peaaegu kogu ruum sulab ühte, siin ei ole vahesid elutoa, söögitoa, köögi vahel. Ka magamistuba paistab. Päris ühte ma neid ei paigutanud, sest mingi privaatsus peab siiski jääma. Stiililt sulab see aga ikkagi ülejäänud ruumiga ühte.
  Stiilist rääkides meeldivad mulle stuudio- ja pööningukorterid ning maalähedane stiil segatuna uute vidinatega. Mulle meeldib neid omavahel kokku sobitada. Selline kombineerimine tekitab enamasti väga palju uusi ideid. See on umbes sama efekt, nagu kuulaksid U2 ja DJ Edward Maya remiksi.
  Missuguseid mööbliesemeid ja sisustusdetaile neilt piltidelt leida võib?
  Mööbel on kombinatsioon vanast ja uuest ning on tugevate 70- ja 80ndate mõjutustega. Olen loonud umbes 70% kasutatavatest elementidest ise otsast peale, kasutades selleks spetsiaalset 3D Maxi programmi. Ülejäänud elemendid on need, mida on võimalik veebipoest 3D-mudelina osta.
  Ise olen teinud näiteks terasest sinise tooli, köögikomplekti, mõned aksessuaarid, vanas maalähedases stiilis kabineti ja magamistoa. Samuti olen sisse põiminud päris kunstniku Gastion Carrio abstraktse maali, mille leiab magamistoa seinalt.
  Missugune oli selle ruumikujunduse kontseptsioon?
  Kontseptsioon oli väga lihtne: valge ja vikerkaar. Miks? Sest ma tahan õppida värvikasutust ja seda, kuidas see inimestele mõjub. Värvil on sügav ja jõuline tähendus. See mõjutab tujusid ja annab ruumile iseloomu.
  Ruumi enda kontseptsioon on taaskasutus ja funktsionaalne mööbel. Alati pole vaja osta uut mööblit, vaid võib üle värvida või natuke kohendada mõnd vana mööblieset. Paljudel on kodus väljaviskamise ootel mõned vanad asjad, kuid mina tahan oma 3D-piltidega näidata, et vana kasutamine võib olla lõbus.
  Kui kaua Sul nende piltide valmistamise peale aega kulus?
  Üsna kaua, umbes neli nädalat, kuid seetõttu, et tegelesin sellega oma vabast ajast. Pealegi soovisin saavutada võimalikult suure detailsuse, mitte lihtsalt reaalse välimuse. Ma tahaksin, et nende piltide juures oleks see miski, mis paneb neisse sisse elama. Nende tegemine on aga minu jaoks väga lõbus, ma naudin seda protsessi täielikult.
  Mis Sinu tehtud piltidest edasi saab?
  Olen neid teinud lihtsalt meelelahutuseks, aga ka selleks, et eksperimenteerida ja end arendada. Neist saavad ka lisad minu portfooliosse ja CVsse, see on põhjus, miks pildid on nii detailsed ja elulised.
  Ma otsin püsivat tööd Euroopas, Kanadas või Ameerikas, kuid selleks vajan ma sponsorit ja tööluba. Paljud ettevõtted, kellega olen tööalaselt suhelnud, on olnud tõeliselt üllatunud, et selliste oskustega inimene nagu mina elab niivõrd kaugel maal. Automaatselt eeldatakse, et andekad inimesed elavad vaid Euroopas või Ameerikas.
  Ma olen alustanud päris algusest, õppinud ise ja arendanud ennast järjest edasi. Minu unistus on saada elukutseliseks 3D-kunstnikuks, kes kasvab ise ja aitab ka teistel edukaks saada. Õpin kogu aeg uusi asju ja harjutan uusi oskusi, sest inimesed ei tohi õppimist lõpetada.
  Mis juhtub, kui nad lõpetavad? Siis on nad surnud!
  Väike suur maailm
  Romi Valentino on 31aastane noormees, kes igal vabal hetkel joonistab 3D-pilte. Ta alustas traditsioonilise illustratsiooni, visandite ja kiirjoonistamisega. 3D-maailma astus aastal 2006. Ta on spetsialiseerunud 3D-joonistele ning tema kireks on arhitektuur ja sisedisain.Romi kodulinn on Palembang, 1,7 miljoni elanikuga linn Indoneesias Sumatra saare lõunaosas. Olgugi et oma kodukohta armastab ta väga, otsib ta väljakutseid mujal.Ka uudised Eesti e-riigist on talle silma jäänud. “Eesti on väike riik?” muigas Romi selgituse peale, kus ja mis on Eesti. “Oh, te eestlased olete väga kuulsad oma E-stonia riigi ning vaba ja kiire internetiühendusega!”
   
  Vaata lisaks
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Neeme Korv: kui läheks antiutoopia asemel hoopis ... restorani
Kui leiame rohtu sügis- ja koroonamasenduse vastu, kasvatame endas enesekindlust ja suudame vastu seista ka antiutoopiale. Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv pakub retsepti, mis lisaks toetab ettevõtlust.
Kui leiame rohtu sügis- ja koroonamasenduse vastu, kasvatame endas enesekindlust ja suudame vastu seista ka antiutoopiale. Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv pakub retsepti, mis lisaks toetab ettevõtlust.
Dow Jones lõpetas nädala ajaloolise tipptulemusega
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Putin: Tahate rohkem gaasi? Kiitke Nord Stream 2 heaks
Venemaa president Vladimir Putin ütles, et Venemaa saab suurendada gaasitarneid Euroopasse kohe, kui Saksamaa annab kasutusloa Nord Stream 2 gaasijuhtmele, kirjutab Financial Times.
Venemaa president Vladimir Putin ütles, et Venemaa saab suurendada gaasitarneid Euroopasse kohe, kui Saksamaa annab kasutusloa Nord Stream 2 gaasijuhtmele, kirjutab Financial Times.
Energiavaesus ähvardab muutuda reaalsuseks
Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets tõdes, et teatud hinna juures muutub enrgiavaesus Euroopa riikides väga suureks probleemiks.
Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets tõdes, et teatud hinna juures muutub enrgiavaesus Euroopa riikides väga suureks probleemiks.