Alyona Stadnik • 16. detsember 2013 kell 10:13

Henriksson: Kraft oli hinnatud juht

ABB juhatuse esimehe Bo Henrikssoni sõnul tuli talle suure üllatusena, et Nordea panga juhi kohalt lahkub Vahur Kraft, keda ta pidas hinnatud juhiks.

"Seda ma ei oleks küll oodanud," märkis Henriksson. Kraftiga on ta suhelnud mitmetel üritustel, lisaks on nad koos ka Tööandjate Keskliidu volikogus. "Oleme volikogus asju ikka koos arutanud," sõnas ta.

Henrikssoni kinnitusel on raske öelda, kas Kraft juhtis hästi panka. "Aga ta oli hinnatud juht," märkis ta.

ABB on Nordea pangaga koostööd teinud. "Mul on nii ettevõtte kui ka isiklik kogemus Nordea pangaga olemas," lisas Henriksson. "Panga maine on hea."

Henrikssoni sõnul on tal uuele juhile ja pangale soovitus tulla lähemale erakliendi poole. "Ma ei ole nende strateegiat lugenud, kas nad on era- või rohkem ärikliendi poole. Aga neil on arenguruumi erakliendi poole pealt, nad on natukene maas võrreldes konkurentidega," märkis Henriksson.

Küsimusele, mida Kraft peaks nüüd tegema, vastas Henriksson, et võiks ta töötada nii panganduses kui tööstuses, sest kogemust tal on ja ta teab, mis turul toimub.

Nordea teatas täna, et Vahur Kraft lahkub Nordea Eesti juhi kohalt 31. jaanuaril, panga uueks juhatuse esimeheks saab senine jae- ja korporatiivpanganduse juht Andreas Laane.

Hetkel kuum