Ken Rohelaan • 18. detsember 2013 kell 8:24

Rein Kilk: aasta ärimehena tunnustaksin Vahur Krafti

Aasta ärimees 1995 Rein Kilk tunnustaks tänavu sama tiitliga Nordea pangast lahkunud juhti Vahur Krafti, kes on paistnud silma stabiilsusega.

"Mina arvasin ka, et olen kriisi ajal halva ilma seikleja, aga komistasin ja kukkusin," ütles Kilk. "Krafti panusest Eesti majanduse hoidmisel on vähe räägitud. Ta tõi raha, mis oli kui hapnik uppujale. Ta majandas kriisi ajal ülimalt kasumlikult," ütles Kilk.

Tema sõnul on Kraft väga stabiilselt juhtinud just suuri institutsioone nagu Eesti Pank ja Nordea. Kilk lisas, et  kui 2-3 aastat tagasi ei oleks Nordeas suudetud prognoosida järgmisi samme, siis tänaseks on selge, et ärilises mõttes oli tegemist väga ratsionaalse ja täpse tegutsemisega.

Samuti viitas Kilk rahvusvahelisele tunnustusele Financial Timesile kuuluvalt pangandus- ja rahandusajakirjast The Banker, mis nimetas Nordea 2013. aasta Eesti parimaks pangaks.

TASUB TEADA Aasta ärimees on 1993. aastast Äripäeva väljaantav tiitel, mis omistatakse aasta jooksul enim silma paistnud ärimehele.

2013. aasta aasta ärimehe tiitli võitja avalikustab Äripäev oma 20. detsembri kaaneloos.

Finalistide hulka jõudsid sel aastal:- ravimiärimehest Eesti meedia ostu rahastamisega ka meediaärimeheks saanud Margus Linnamäe- kiirelt kasvava mobiilimänge tootva firma Creative Mobile asutaja ja omanik Vladimir Funtikov- rahaülekannete revolutsionääridest TransferWise'i asutajad/omanikud Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann- suurtehinguga Tallinna Kütte omanikuks saanud Kristjan Rahu- tööstusfirmadest ühe jõulisema investeerija VKG omanikud Priit Piilmann, Margus Kangro, Ants Laos ja Elar Sarapuu.

Hetkel kuum