Indrek Kald • 16. detsember 2013 kell 9:13

Kraft lahkub Nordea pangast

Vahur Kraft lahkub Nordea Eesti juhi kohalt 31. jaanuaril, uueks juhatuse esimeheks saab jae- ja korporatiivpanganduse juht Andreas Laane.

2005. aastast Nordea Eesti juhina töötanud Krafti sõnul on Nordea tema jaoks valmis. "Selle aja sisse mahub palju olulisi muutusi ja otsuseid nagu panga ülesehitamine ja areng, eurole ülemineku sujuv korraldus, finantskriisiga toimetulek, karmistunud pangandusreeglitega kohanemine," märkis Kraft.

"Leian, et nüüd, mil stabiilne areng on saavutatud, on paras aeg muutusteks ning anda juhtimine üle uutele tublidele tegijatele. Usun, et Nordea jätkab tulemuslikku kliendikeskset strateegiat ka edaspidi," lisas ta pressiteates.

Nordea Grupi Balti panganduse juhi Inga Skisakeri sõnul leppisid nad Kraftiga tema viimaseks tööpäevaks kokku jaanuari lõpu, et enne ühiselt selle aasta majandustulemustele joon alla tõmmata. "Nordea on teinud Vahur Krafti juhtimisel läbi jõulise arengu ning hindame tema panust väga kõrgelt," lisas ta.

Skisakeri kinnitusel on Nordea Eestist kasvanud tugeva turupositsiooniga targalt juhitud pank. "Financial Timesi gruppi kuuluv maailma juhtiv pangandus- ja rahandusajakiri The Banker valis Nordea panga 2013. aasta parimaks pangaks Eestis, mis on üks paljudest kõrgetest tunnustustest saavutatule," märkis ta.

1. veebruarist asub Nordea Eesti juhatuse esimehe kohale Andreas Laane. Balti regiooni juhi Inga Skisakeri sõnul on Laane ennast tõestanud kui selge nägemuse, pikaaegse kogemuse ja suure töövõimega juht. Laane on Nordeas töötanud alates 2007. aastast, millest kaks viimast aastat juhtinud jae- ja korporatiivpangandust.

Nordea pakub universaalpanga tooteid ja teenuseid nii era- kui äriklientidele: laenud, kaardid, säästu- ja investeerimistooted (sealhulgas liising ja pension) ning igapäevapangandus.

Hetkel kuum