If Kindlustus: ainult raha töötajat kinni ei hoia

Kaisa Gabral 09. jaanuar 2014, 15:39

Hea, et töötajad palka juurde küsivad, mitte välismaale ei lähe, leiab Kadri Seeder palgainfo agentuurist. If Kindlustuse personalijuhi Agne Aija sõnul aga ainult raha töötajat kinni ei hoia.

Küsimustele vastab Agne Aija:

Kas teie hinnangul on pigem positiivne, et töötajad küsivad palka juurde, selle asemel et välismaale lähevad? Miks?
Positiivne on pigem see, kui tööandja suudab protsesse nii efektiivistada, et tekib palgatõusuvõimalus. Kindlasti seisavad tööandjad täna silmitsi sellega, et palgaküsimustes tuleb rinda pista ka Soome tööandjatega, mitte üksnes Eesti omadega. Ettevõttes peaks olema selge alus palgamuudatuste tegemiseks ja avatud diskussiooni võimalus, enne kui langetatakse välismaale mineku otsus.

Kas palgasurve paneb ettevõtjaid rohkem pingutama, otsima võimalusi, kuidas töötajaid enda juures hoida ning palka tõsta?
Kindlasti sunnib see pingutama, aga iga tööandja teab, et ainult raha töötajat kinni ei hoia.

Kuidas teie enda töötajaid kinni hoiate?
Ifi motivatsioonipakett on turul konkurentsivõimeline, õiglane ning selles kajastub töötaja panus ettevõtte tulemustesse. Kõik töötajad on kaasatud tulemuspalgasüsteemi. Pikaajalisi töösuhteid hoiame huvitavate tööülesannete ja sisemise karjäärivõimalusega, samuti pakume töötajatele hulgaliselt soodustusi. Meie firmas on keskmine tööstaaž 9 aastat.

Kas teil palgad mullu tõusid ja kas tõusevad ka sellel aastal?
Ifis tõusid palgad mullu ja tõusevad ka sel aastal.

Kui suurt palgasurvet teie Eestis tunnetate?
Palgasurve on kindlasti suurenenud. Tunneme seda peaaegu alati, kui uut töötajat värbame. Nende kandidaatide palgasoov, kes lõpuks valituks osutuvad, on üldjuhul vastavuses tööülesannetega ning läheb valdavalt kokku meie palganägemusega selles ametis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2014, 15:39
Otsi:

Ava täpsem otsing