Romet Kreek • 14. veebruar 2014 kell 7:33

Microsoft 8 müük läheb kehvalt

Microsofti operatsioonisüsteemi Windows 8 müük on alanud eelmistest versioonidest kehvemalt.

15 kuuga alates Windows 8 müügile tulekust on müüdud enam kui 200 miljonit litsentsi, ütles ettevõtte turundusjuht Tami Reller. See jääb maha Windows 7st, mida müüdi esimesel aastal 240 miljonit.

Reller avaldas müüginumbri eile Goldman Sacshi tehnoloogiakonverentsil, vahendab Reuters.

Suhteliselt aeglase Windows 8 ja selle järglase Windows 8.1 müük peegeldab arvutite müügi kaheaastast langust, kuna nutitelefonide ja tahvelarvutite ostmine kasvab plahvatuslikult. Tuleval aastal peaks tahvelarvutite müük ületama arvutimüüki.

Palju murettekitavam on aga see, et tegelikult kasutab Windows 8 väga vähe kliente. Paljud ärid, kes on tehniliselt ostnud Windows 8 litsentsi, ei ole seda oma kontorites arvuteisse installeerinud.

Tehnoloogiastatistika firma NetMarketShare andmeil kasutab kõigest 11% maailma arvutikasutajaist Windows 8 või Windows 8.1. 48% istub ikka Windows 7 taga ja 29% kasutab Windows XPd, mis on juba enam kui aastakümne vanune toode.

Windows 7, mis asendas ebaõnnestunud Windows Vistat, on Microsofti seni kõige edukam operatsioonisüsteem, mille kasutamiseks on müüdud üle 450 miljoni litsentsi.

Hetkel kuum