Indrek Kald • 17. veebruar 2014 kell 10:50

Saadikupuutumatus kolmel liikmel ohus

Riigi peaprokurör Norman Aas valmistab ette kolme keskerakondlasest riigikoguliikme saadikupuutumatuse äravõtmise uut taotlust.

Aasa kinnitusel tõi riigikohus oma tänase lahendiga lõpuks olulise selguse pikalt vindunud saadikupuutumatuse küsimuses: erinevalt õiguskantslerist leidis riigikohus, et kehtiva kriminaalmenetluse seadustiku immuniteeti puudutav osa on kooskõlas põhiseadusega.

"Riigikohus leidis ka, et saadikupuutumatuse äravõtmise menetlus tuleb läbida ka isiku puhul, kes saab riigikogu liikmeks pärast süüdistuse esitamist," märkis Aas ERRile.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi taotles keskerakondlane Vaarmann ühele osaühingule 2010. aasta septembrist kuni mullu maini põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametist (PRIA) pettuse teel toetust Jõgevamaal asuva hoone rekonstrueerimiseks ja kinnistule välisrajatiste ehitamiseks, lisaks andis ta tuttavale PRIA ametnikule pistist.

Praegu on kuriteoga saadud vara konfiskeerimise tagamiseks arestitud Jõgevamaal asuv kinnistu, millel hooned renoveeriti, samuti kinnistule seatud hoonestusõigus ja kinnistutele ning hoonestusõigusele seatud ühishüpoteegid.

Riigikogu keskfraktsiooni liikmeile Priit Toobalile ja Lauri Laasile tahab riigiprokuratuur esitada süüdistuse eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele kihutamises, kuna nad kallutasid Ivor Onksioni ebaseaduslikult sisenema sotsiaaldemokraat Hannes Rummi e-posti kontole ja edastama neile tema kirjavahetuse.

Ka tahab prokuratuur esitada Toobalile süüdistuse, kuna ta võltsis viite Keskerakonna kassa sissetuleku orderit, mis kajastavad tegelikkuses mitteasetleidnud sularahaannetusi kokku summas 11 000 eurot.

Hetkel kuum