Lauristin: mina küll toetan Kallast

Marta Jaakson 04. märts 2014, 16:11

 Sotsiaalteadlane ja sotsiaaldemokraat Marju Lauristin on arvamusel, et kui valitsuse vahetus toimub kiirelt ja sujuvalt, siis probleemi ta selles ei näe.

„Praegu on niisugune aeg, et valitsuse vahetus võiks toimuda kiiresti. Kui see on suhteliselt sujuv, siis ma ei näe probleemi,“ kommenteeris Lauristin, kas valitsuse vahetumiseks on kõige õigem aeg.

Samuti ei välista ta võimalust, et sotsiaaldemokraatlik erakond võiks koalitsiooni pääseda. Ta märkis, et sotsid on tõusuteel ning valmis on ka korralik majandusprogramm. „Me võtame järgmist valimisperioodi tõsiselt. Kui avaneb varem võimalus näha valitsuse tööd seestpoolt, siis loomulikult. Praegu eriti, kuna senine valitsus on väga kiivalt hoidnud infot endale,“ lausus ta.

Lauristin lausus, et toetab Kallast peaministriks saamisel, ent arvas, et mõnda asja saab ära teha ka juba kiiremini. „Kui Kallas on öelnud oma troonikõnes, et isegi reformierakond peab muutuma sotsiaalsemaks ja näeb ka lastega perede probleemi olulisena, siis see juba kõlas nagu viitena sotside poole,“ ütles Lauristin. Ta lisas, et Kallase välja toodud punktid ühtivad sellega, millega ka sotside hulgas on tegeldud ja seega ei näe ta vastuolusid.

Lauristin tõi näitena välja väikeettevõtluse toetamise maa piirkondades. „Põhiosa töökohtadest tuleb väikeettevõtetest ja maapiirkondades käib elu elavdamine läbi selle. On väga hea, et arusaam muutub üldisemaks ja me ei vaata ainult tippude poole,“ märkis Lauristin.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. March 2014, 10:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing