Kohtutäitur paneb Saku Suurhalli kinnistu müüki

Indrek Kald 14. märts 2014, 15:45

Marcel Vichmanni suurosalusega Saku Suurhalli kinnistu müüakse täitemenetluse kaudu enampakkumisel.

Tallinna kohtutäitur Elin Vilippus müüb ASile Rocca al Mare Suurhall kuuluva kinnistu enampakkumise korras alghinnaga 50 000 eurot. Kinnistule on seatud hüpoteek 81 miljoni krooni ulatuses Go Groupi kasuks.

Saku Suurhalli enamusomanik ja kreeditor on OÜ Pivotal kaudu ettevõtja Marcel Vichmann. Tema sõnul säilivad looži-ja tooliomanike sisulised õigused, samuti otsitakse lahendusi, kuidas panna linn ja riik rohkem huvituma suurhalli tulevikust.

"Saku Suurhall on peale Eurovisiooni elegantset korraldust olnud nagu hulkuv kutsu, keda aeg-ajalt on mõni heatahtlik peremees toitnud ja mõned neist ka enda juurde elama võtnud. Aga on päris selge nii linnale, riigile kui ka erainvestoritele, et sellisel kujul jätkamine ei ole mõistlik," märkis ta pressiteates.

Vichmanni kinnitusel on ta ise ning temaga seotud äriühingud suurhalli paigutanud miljoneid eurosid. "Oleme valmis seda tegevust jätkama vaid juhul, kui tekib mingi selgem omandisuhe ja strateegia. Täitemenetlus on selles mõttes kõige lihtsam ja pikaajalises plaanis ainumõistlik tegevus," sõnas ta.

Suurhalli ligi 15aastase tegevusajaloo jooksul pole ükski A-, B- või C-aktsionär saanud Vichmanni kinnitusel sentigi tulu. "Looži-ja tooliomanikud saavad halli kasutada samadel tingimustel, mis seni. Riik ja linn saavad pakkumise tingimustel, millest on siiamaani juttu olnud," ütles Vichmann.

Suurhalli tegevjuhi Tarmo Hõbe sõnul ei mõjuta kinnistu müük halli igapäevast tegevust. "2014. aasta kalender täieneb meil iga päevaga, rida eellepinguid on sõlmitud juba 2015. aasta peale. Saku Suurhallil on oma väga oluline koht Eesti kultuuri- ja spordielus ning see kindlasti säilib," märkis ta.

Teisalt on Hõbe sõnul selge, et ilma riigi ja linna aktiivse panuseta on sedalaadi objekti toimimine äärmiselt raske. "Seda on tõestanud lähiriikide praktika ja ka Saku halli senine tegevusajalugu. Seetõttu toetame kindlasti iga lahendust, mis tagab Saku Suurhalli jätkusuutliku tegevuse. Teavitame nii looži- ja tooliomanikke kui ürituste korraldajaid. Nende jaoks midagi ei muutu," sõnas Hõbe.

Tänaseks on suurhalli võlg pankade poolt aastatuhande alguses antud laenulepingute alusel kasvanud ligi kaheksakohalise summani ja enamusomanik Vichmann otsustas halli tegevuse jätkamiseks osta see sajaprotsendiliselt spetsialiseerunud äriühingule.

Seetõttu on suurhall pandud üheksa miljoni krooni suuruse nõude rahuldamiseks müüki nii, et pärast ostutehingut jääb ostjale suurhalli hoonet koormama hüpoteek ehk nõue summas 81 miljonit krooni.

Sellise stsenaariumi realiseerumisel jääb Saku Suurhall täitma oma tänast funktsiooni. Muutub vaid omanike struktuur ja äriettevõtte bilanss, mis saab olema vastavuses Eestis kehtivate seadustega ning omakapital saab olema piisav senise tegevuse arendamiseks.

Kohtutäituri korraldatavale enampakkumisele saab registreeruda 17. märtsist 4. aprillini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. March 2014, 15:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing