Indrek Kald • 17. märts 2014 kell 14:21

Mõis: keeldun uskumast

Ekspoliitikust ettevõtja Jüri Mõis ei usu, et Taavi Rõivas saab järgmiseks peaministriks.

Tema sõnul valiti Rõivas peaministri kandidaadiks, et talle poliitilist kogemust anda. "Ma keeldun uskumast, et Rõivasest saab uus peaminister," märkis Mõis Tallinna linnavalitsuse väljaandele Pealinn.

"Pigem antakse talle võimalus see karussell kord läbi teha ja näha, missugune tee see on. Järgmine kord ta võib-olla juba saab. Rõivase peaministrikandidaadiks esitamine ei paista kuidagi välja Eesti rahva valikuna. Näiteks sotsiaaldemokraat Sven Mikser on tema kõrval hoopis teise järgu mees," lisas Mõis.

Peaministrivahetuse tagamaad on Tallinna ekslinnapea selgitusel kergesti läbinähtavad. "Seda kõike oli vaja, et saada Andrus Ansipile eurokomisjonis kohta," märkis Mõis.

Kogu mäng algas tema kinnitusel Mart Laari Eesti Panga nõukogu esimeheks nimetamisest, et saaks ta areenilt kõrvale. "Kuna seda mängu alustas tegelikult Reformierakond, siis nüüd on see vanasõna, et külvad tuult ja lõikad tormi, tõeks saanud. Praeguse segaduse juured on kindlasti kaugemal kui esmapilgul paistab. Kuna Mart Laar pidi saama järgmiseks eurokomissariks, aga tervislikel põhjustel ei olnud see võimalik, siis... Selle asemel, et pakkuda eurokomissari kohta džentelmenlikult järgmisele heale mehele IRList, kelleks tõenäoliselt oleks sobinud kõige paremini Juhan Parts, hakati manööverdama, et oma lubadusi mitte täita. Sealt see säde tekkiski".

Hetkel kuum