Tallinna Konverentsid pakub ebaseaduslikult pakettreise

Marta Jaakson 17. märts 2014, 18:36

Tarbijakaitseamet teatas, et leidis esmaspäeval järelevalve käigus, et Tallinna Konverentsid OÜ pakub koolitusreise omamata majandustegevuse registris registreeringut reisiettevõtjana tegutsemiseks, samuti pole ettevõttel pakettreiside korraldamiseks kohustuslikku tagatist.

Tarbijakaitseameti hinnangul ei ole firma tarbijate jaoks usaldusväärne kuna Tallinna Konverentsid OÜ pakub koolitusreise omamata majandustegevuse registris registreeringut reisiettevõtjana tegutsemiseks ning ettevõttel pole ka pakettreiside korraldamiseks kohustuslikku tagatist..

Tallinna Konverentsid pakub pakettreise turismi- ja võlaõigusseaduse tähenduses. Seaduse järgi on reisiettevõtja tegevus lubatud vaid juhul, kui firmal on olemas registreering ja kohustuslik tagatis. Viimane on väga oluline komponent tarbijate majandushuvide kaitsel, sest tagatisest makstakse firma maksejõuetuse korral näiteks reisist ilma jäänud tarbijatele välja ettemaksud, organiseeritakse reisijad tagasi reisi lähtepunkti ning hüvitatakse majutus kuni reisi lähtepunkti naasmiseni. 

Kuna Tallinna Konverentsid pakub koolituse eesmärgil pakettreise (näiteks USA-sse ja Rhodosele) ilma vajaliku registreeringu ja tagatiseta, alustas tarbijakaitseamet firma suhtes haldusmenetlust ja tegi ettekirjutuse seadusevastase tegevuse peatamiseks.

Tarbijakaitseamet tuletab selle juhtumiga seoses inimestele meelde, et enne koolitusfirma valikut ja reisi ostmist tuleb kindlasti kontrollida, kas ettevõttel on olemas registreering ja tagatis. Mõlemat saab kontrollida majandustegevuse registrist internetiaadressil http://mtr.mkm.ee/.

Kui tarbija soovib osta koolitusfirmalt reisi, siis tuleb kindlasti uurida, kas reisi korraldab ettevõte ise või teeb seda mõni registreeringuga reisikorraldaja. Kindlasti tasub otsida ettevõtte kohta infot ka erinevatest blogidest ja foorumitest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. March 2014, 18:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing