Estonian Air kaotas Paloga 65 000

Indrek Kald 24. märts 2014, 08:38

Majandus- ja taristuministrina tööle asuva Urve Palo ütluse peale, et Estonian Airi ootab ilmselt pankrot, vähenes lennufirma piletimüük päevaga pea 65 000 euro võrra, kirjutas Eesti Päevaleht.

Müümata jäi hinnanguliselt 500 lennupiletit. Kui arvestada ettevõtte varem avaldatud andmeid piletitulu kohta, et ühe reisija pealt teenib Estonian Air keskmiselt 130 eurot, võib vähenenud broneeringuid arvestades hinnata, et Palo üks lause maksis kümneid tuhandeid eurosid.

"Seitsme aasta jooksul, kui minister Parts on ametis olnud, oleme kahjuks meie lennuliikluses jõudnud olukorda, kus rahvuslik kompanii on pankroti äärel," selgitas sotside ministrikandidaat Urve Palo eelmisel neljapäeval Äripäevas tema haldusalasse kuuluma hakkava riigifirma saatust.

Reedel küsisid segaduses Estonian Airi kliendid lennukompaniilt selgitusi ja piletite eest raha tagasi.

Lennukompanii juht Jan Palmér teatas reedel vastuseks Palo sõnadele, et Estonian Airi olukord on palju kindlam kui aasta tagasi, mil valitsus kiitis heaks lennufirma restruktureerimisplaani ja eraldas selle elluviimiseks päästmisabi laenu. "Seega ei pea meie kliendid oma lennuplaanide pärast muretsema," märkis Palmér.

Seejärel tegi Urve Palo reede pärastlõunal avalduse, milles vabandas sõnakasutuse pärast. "Palun vabandust, kui olen väljendatud murega klientides ebakindlust tekitanud. Loomulikult toetan ministrina tööle asudes rahvusliku lennukompanii säilimist," kinnitas ta sotside kommunikatsioonispetsialisti poolt saadetud e-kirjas.

Sotsiaaldemokraat Urve Palo on kandidaat majandus- ja taristuministri ametikohale. Aprillist 2007 maini 2009 töötas ta rahvastikuministrina.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. March 2014, 11:56
Otsi:

Ava täpsem otsing