Indrek Kald • 21. märts 2014 kell 13:50

Palo vabandas pankrotijuttu

Eile mitmele väljaandele Estonian Airi pankrotiohust rääkinud majandusministri kandidaat Urve Palo palus täna oma sõnade pärast vabandust.

"Palun vabandust, kui olen väljendatud murega klientides ebakindlust tekitanud. Loomulikult toetan ministrina tööle asudes rahvusliku lennukompanii säilimist," kinnitas Palo sotside kommunikatsioonispetsialisti poolt saadetud e-kirjas.

"Olen tõesti mures Estonian Airi saatuse pärast, aga olles vestelnud nõukogu esimehega, võin kinnitada, et Estonian Air täidab plaanipäraselt nõukogus kinnitatud tegevuskava ning klientidel ei pea olema põhjust muretsemiseks," lisas ta.

Eile Äripäevale antud intervjuus ütles Palo: "seitsme aasta jooksul, kui minister Parts on ametis olnud, oleme kahjuks meie lennuliikluses jõudnud olukorda, kus rahvuslik kompanii on pankroti äärel".

Lennukompanii juht Jan Palmér teatas täna vastuseks Palo sõnadele, et Estonian Airi olukord on täna palju kindlam kui aasta tagasi, mil valitsus kiitis heaks lennufirma restruktureerimisplaani ja eraldas selle elluviimiseks päästmisabi laenu. "Seega ei pea meie kliendid oma lennuplaanide pärast muretsema," märkis Palmér.

Sotsiaaldemokraat Urve Palo on kandidaat majandus- ja taristuministri ametikohale. Aprillist 2007 maini 2009 töötas ta rahvastikuministrina.

Hetkel kuum