Romet Kreek • 9. mai 2014 kell 10:21

India börs tegi värske tipu

India börs tõusis valimistulemuste ootuses rekordkõrgele, vahendab Bloomberg.

ICICI Banki aktsia tõusis kuue aasta kõrgeimale tasemele, tõstes pangandussektori indeksi tippu.

S&P BSE Sensex aktsiaindeks tõusis täna 2,5%, 22 910,14 punktile.

Aprillis tõusis indeks juba kolmandat kuud, kuna küsitlused näitasid, et Narenda Modi Bharatiya Janata partei (BJP) võidab piisavalt parlamendikohti, et moodustada uus valitsus. Valimistulemused selguvad 16. mail.

Välismaalased ostsid 7. mail 24,7 mln dollari eest India aktsiaid, mis on juba 12 päev järjest, kui välisinvestorid ostsid rohkem, kui müüsid.

"Toimub portfelli ostmine ja see ralli võib kesta 16. maini," ütles Geojit BNP Paribasi analüüsijuht Alex Mathews. "Fondid rajavad positsioone."

Ralli võib jätkuda ka pärast valimistulemusi, juhul kui BJP ja tema liitlased võidavad rohkem kui 266 kohta parlamendis, mis on lähedal vajalikule enamusele (272 kohta). Kui saadakse vähem kui 230 kohta, võivad aktsiad investeerimisringkondades tehtud küsitluse järgi kukkuda.

Peaministri Manmohan Singhi Kongressipartei võib saada ajaloo halvima valimistulemuse, kuna valijad karistavad valitsust altkäemaksude, Aasia kiireima inflatsiooni ja aeglustuva majanduskasvu eest.

Sensexi indeks on tänavu tõusnud  8%. Aktsiaturu ettevõtete prognoositud kasumite põhine P/E on 14,3, mis on lähedal viie aasta keskmisele, 14,5-le. MSCI arenevate turgude P/E on 10,5.

Hetkel kuum