Ukraina kriis hoiab USA turistid Eestist eemal

Eliisa Matsalu 12. mai 2014, 12:11

Ukraina kriisi tugev meediakajastus paneb Ameerika turistid Eestisse reisimisest loobuma, ütles Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juht Raigo Triik.

Statistikaameti andmetel jäi märtsis turismivoog samale tasemele, mis möödunud aastalgi. 5% vähenes aga Vene turistide arv, samuti langes mõnevõrra siseturism.

Hotellide ja restoranide liidu juht Raigo Triik märkis, et Vene turistide arv on viimasel ajal tõesti langenud, kuid konkreetseid järeldusi, nagu oleks turg täiesti kukkumas, teha ta veel ei julgeks. Tema sõnul on siiski ka hotelle, kellel sujub Vene turistidega kõik kenasti. "Oleneb täiesti, mis turuga Venemaa poolt tegeletakse. Peterburg on meile lähemal ja nendega koostöö toimib. Tagasilööke on olnud just Moskva osas," selgitas ta.

Triik lisas, et nende Venemaa partnerite sõnul on turismile hoobi andnud tugevalt nõrgenenud rubla. Peale selle on muutunud ka Vene turistide käitumismudel. Kui kunagi reisisid nad reisibüroode abil, siis viimasel ajal tuleb üha enam turiste kohale veebikanalite toel.

Triigi sõnul mõjutab Eesti turismi Ukraina kriis. "Sündmustena otseselt see meid ju ei puuduta, kuid meediakajastus on väga tugev – nii meil kui ka mujal maailmas räägitakse sellest nii hommikul, lõunal kui ka õhtul," märkis ta.

Tema sõnul on tugev meediakajastus viinud selleni, et osades hotellides pole vähenenud mitte Vene, vaid hoopis Ameerika turistide arv. Triik lisas, et sellistes ebakindlates olukordades on loomulik, et inimesed hakkavad mõtlema, kas ikka tasub ohutsoonile nii lähedale reisida. "Mis siis, et Eesti on Ukrainast tegelikult päris kaugel," ütles ta.

Triik peab Eesti turismi suurimaks murepunktiks kehva transporti. Enim turiste tuleb naaberriikidest, teiste turgude osakaal on tema sõnul juba eelmisest aastast languses olnud. "Kõik puhtalt sellepärast, et meil pole ühendust. Eestisse on keeruline saada, otselende pole," ütles ta.

Statistikaameti andmeil suurenes käesoleva aasta märtsis 30% Aasia turistide arv, kuid Triigi sõnul on numbriliselt nende osakaal Eesti turismis siiski väga väike. Tema sõnul pole praegu kahjuks suuri rahasid Aasia turistide püüdmiseks suunatud, kuid kindlasti ei tohiks turgu tähelepanu alt välja jätta. "Saaks me kätte kasvõi paar protsenti Helsingit külastavatest Aasia turistidest, oleks juba väga hea," märkis Triik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2014, 16:39
Otsi:

Ava täpsem otsing