20. mai 2014 kell 13:47

Kes on Veiko Kulla?

Kapo kinni peetud Veiko Kullat teatakse Eesti äriringkondades kui erinevat probleemide ja konfliktide lahendajat.

Näiteks kutsusid ettevõtjad Marcel Vichmann ja Hans H. Luik ta endale appi pärast seda, kui nad Gildi investeerimispanga vahendatud Aserbaidžaani kinnisvaraprojektiga pügada said. Kulla pidi aitama petetud Eesti ärimeestel Aserbaidžaanis asjaolusid selgitada, kirjutas Äripäev, kui Kulla eelmisel aastal lukshotelli Kolm Õde omanikuks sai.

Politseinikust turvaärimeheks. 45aastane Kulla on endine politseinik, kes 1990ndate aastate alguses kuulus koos praeguse Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfiga peaminister Edgar Savisaare julgestusüksusesse. Ta oli ka Savisaare lindiskandaaliga seotud turvafirma SIA üks asutajaid. Kulla on töötanud politseinikuna Saaremaal ja Tallinnas. 2000. aasta märtsis asus ta tööle Urmas Sõõrumaa juurde turvafirmasse ESS ehk Falck Eesti, kus töötas ka sisejulgeoleku direktorina.

2002. aasta juunis pääsesid Kulla ja tema abikaasa mõrvakatsest. Hiljem tabatud ja 11. aastaks vangi mõistetud Sergei Mahhov tulistas 2002. aasta 9. juunil kell 11.15 kärbikust Tallinnas Keemia ja Endla tänava ristmikul asuva Petra pesutänava lähedal Audi A6 roolis olnud Veiko Kullat. Kulla sai tabamuse kätte, kuid tal õnnestus minema sõita.

Mõrvakatseni viis töö. Tulistamises sai õlga ja kätte vigastada ka Veiko Kulla kõrvalistmel olnud abikaasa Aivi. Autos olid tagaistmel ka nende kaks last, kes pääsesid vigastusteta.

Kulla ise seostas toonast mõrvakatset oma tööga turvafirmas Falck ning raudteel toimunud kütusevarguste tõkestamisega. "Eks selle taga on ilmselt minu töine elu ja tegevus," rääkis Kulla pärast atentaadikatset Õhtulehele.

Jälitus kui kutsumus. Päevaleht kirjutas pärast mõrvakatset, et tuttavate hinnangul on Veiko Kulla sõnapidaja mees ning hiilgav jälitustöötajana, kelle karjääri on aga varjutanud mitmed skandaalid. Kulla ise on pidanud jälitustööd oma kutsumuseks. "Ma olen kehv ärimees. Osta-müüa-vahetada - see ei paku mulle midagi," iseloomustas ta end Päevalehes ilmunud artiklis. 

Seetõttu on Kulla saamine Tallinna vanalinnas asuva lukshotelli omanikuks üllatav. On tõenäoline, et tehingu põhjuseks pole mitte soov turistidele majutusteenuseid pakkuda, vaid tegemist on Kulla osalusel või vahendusel toimuva ärivaidluse lahendamisega. Seda kinnitab järgneval paarisküljel ilmuvas intervjuus ka Wientjes, kes peab end endiselt hotelli peremeheks.

KOMMENTAARID:

Urmas Sõrumaa, kunagine äripartnerVeiko Kulla on mulle hea tuttav ja sõber. Ma ei ole temaga viimastel aastatel tihedalt suhelnud, seega ei tea, et ta hotelli Kolme Õe omanik on. Mulle ei tule see üllatusena, et ta hotelliärindusega hakkas tegelema. Eks ta on äriga tegelenud vaikselt kogu aeg. Veiko Kulla on sõnn ning ta on sõnni mees: põhimõtte kindel, ei ole hoopleja, ta oskab asju juhtida. Tema kaalutleb asjad läbi, enne kui ta midagi teeb. 

Jaan Toots, oli koos Kullaga seotud ebaseadusliku jälitustegevuse juhtumiga, mida uuris kaitsepolitsei.Ma ei ole kursis sellega, et Veiko Kulla omandas hotelli Kolm Õde. Mulle tuleb see natukene üllatusena küll. Ma ei tea, milline ärimees ta on. Eks seda kõik on elus näha. Hotell ei ole kerge äri ja eks elu näitab. Loodame, et läheb hästi.

Henn Ruubel, üritas koos Veiko Kullaga Aserbaidžaanis Eesti ärimeeste probleeme lahendadaMis siin siis imelikku on, et Veiko Kulla on hotelli omanik. Üks kord on alati esimene kord, Ma olen tegelenud ka hotelliga, mis seal ikka. Mul on raske kommenteerida, kas Veiko Kullal võib hotelliäri välja tulla, ma pole pädev seda ütlema. Eks ole näha, kui tal see välja tuleb, siis oli ta õige inimene sellega tegelema. Kui tal ei tule välja, eks siis peab vaatama, miks see ei tulnud välja. Selle kohta ma ei oska midagi vastata, kas ta hakkab ise selle hotelliga tegelema või on ta variisik.

Tarmo Sumberg, endine Kolme Õe omanik Ei ole kuulnud, et Kolme Õe hotellis on omanik vahetanud. Ei oska öelda, mis selle taga on ja Veiko Kullat ka ei tunne. Ei ole kuulnud, et hotell oleks ka müügis olnud. Mulle ei sobi teiste ärisid kommenteerida. Kui rääkida hotelliärist üldiselt, siis olukord on stabiliseerunud, kuid sellel aastal on esimene pool on olnud võrreldes eelmise aasta sama ajaga täituvuse osas kehvem. Võrreldes 2009. aastaga on aga olukord paremaks läinud. Hõisata ei ole aga siin midagi.

Peedu Zeiger, Meriton Hotels Group OÜ juhatuse esimeesVeiko Kulla on väga tubli. Ei mäleta, et temast oleks midagi negatiivset kuskil räägitud. Kolm Õde on pikalt olnud turul, tal peaks olema oma positsioon ja oma segment. Omanikuvahetus ei tekita väga kiireid muudatusi, kui just omanik ei soovi muuta kogu hotelli väljatöötatud strateegiat. Kui ta on otsustanud jätkata samas kategoorias, siis erilisi muutusi ei oska prognoosid. Eestis resideeruv ja elav omanik on igale kinnisasjale positiivne - omanik on kohal ja silm on kogu aeg peal. Rääkides hotelliärist, siis esimene pool aasta ei ole läinud meil plaanipäraselt. Väga külm aprill ja äärmiselt  jahe mai on seda mõjutanud. Juuni näitab juba paremaid numbreid.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum