Riigikogu erikomisjon nõuab poliitreklaami keelamist

Marta Jaakson 04. juuni 2014, 08:13

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon toetas konsensuslikult maksumaksja raha eest valimisreklaami keelamist, teatas riigikogu pressiteenistus.

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon otsustas esmaspäeval väljendada oma selget toetust vajadusele tõkestada praegusest enam seaduse tasemel avalike vahendite korruptiivset kasutamist ning saatis teisipäeval Riigikogu põhiseaduskomisjonile selle kohase kirja.

„Loodame, et eelnõude menetlemisega liigutakse edasi jõudsalt ja seadusandluse täiendamine vähendab säärast väärkäitumist juba 2015. aasta Riigikogu valimiste eel,“ seisab erikomisjoni esimehe Ken-Marti Vaheri allkirjastatud kirjas.

Erikomisjon väljendas toetust kahele seaduseelnõule:

Mullu septembris Riigikogu liikme Valdo Randpere algatatud erakonnaseaduse ja reklaamiseaduse muutmise seaduse eelnõu (497 SE), mis täpsustab erakonnaseaduses olevat keeldu kasutada valimiskampaania teostamiseks avalikke vahendeid.

Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni  mai keskel algatatud Riigikogu valimise seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (666 SE).  Et takistada avalike vahendite varjatud kasutamist valimisreklaamiks nii kohaliku omavalitsuse valimistel kui ka teistel valimistel.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2014, 08:13
Otsi:

Ava täpsem otsing