Palo arutab pangakontorite sulgemist ümarlauas

Indrek Kald 09. juuni 2014, 15:02

Majandus- ja taristuminister Urve Palo kutsub kolmapäevaks kokku ümarlaua, et arutleda pangateenuste kättesaadavuse üle maapiirkondades.

"Kohtusin läinud nädalal kaks korda Swedbanki peadirektori Priit Perensiga ja väljendasin tõsist muret pangakontorite sulgemise plaani pärast. Olen seisukohal, et sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte mõtleb laiemalt kui ainult kohalike kontorite tasuvus," märkis ta pressiteates.

"Mul on hea meel, et jõudsime kokkuleppele ja Swedbank teatas pärast meie kohtumisi otsusest maapiirkondade kontoreid mitte sulgeda ja otsida koostöös omavalitsustega alternatiivseid lahendusi," lisas Palo.

Ministri sõnul ei lahenda ühe panga ühekordne otsus siiski veel kogu probleemi ja püsivamate lahenduste otsimiseks kutsub ta kokku ümarlaua. "Olukord, kus inimestele vajalikud teenused maapiirkondades lõpetatakse, vajab laiapõhjalist arutelu. Teenustest ilmajäämine ei puududa ainult külasid, vaid linnu ja ka lausa maakonnakeskusi," märkis ta.

"Eelmise nädala kogemus näitas, et alati ei ole vaja hakata olukorda reguleerima seadusandja tasemel, vaid eri osapoolte hea tahte korral on võimalik kokkuleppeid otsida ja leida ka muul moel," selgitas Palo.

Ümarlauale on kutsutud Swedbank, SEB, pangaliit, Eesti Pank, Eesti Post, tarbijakaitseamet, maaomavalitsuste liit ja linnade liit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. June 2014, 15:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing