Swedbank andis survele järgi

05. juuni 2014, 15:27

Swedbank hakkab asulates, kus alates 1. juulist oli kavas pangakontorid sulgeda, pakkuma pangateenuseid omavalitsuste ruumides. 

Swedbank teatas, et on otsustanud säilitada füüsilise pangateenuse Kosel, Sauel, Orissaares, Tapal, Türil, Väike-Maarjas, Abja-Paluojal, Räpinas ja Tõrvas.

„Mõistame, et kohalike kogukondade jaoks on tegemist järgmise märgiga elu hääbumisest väikeasulates ja maapiirkondades. Tegemist on valuliku teemaga: mis tahes teenuse kadumine on siin olulise tähendusega. Seetõttu otsustasime pärast mitmeid nõupidamisi ning konsulteerimist omavalitsuste, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning muude huvitatud  osapooltega säilitada neis asulates füüsilise pangateenuse pakkumise," sõnas Swedbanki Eesti juht Priit Perens pressiteates

Perensi sõnul alustatakse omavalitsustega läbirääkimisi, et leida võimalikult ruttu väikekontoriks sobivad ruumid. "See tähendab, et tänastes asukohtades pangakontorid siiski tööd ei jätka, ent pangateenust hakkaksime pakkuma omavalitsuse ruumides. Sularahateenuse tagamiseks jäävad kõigisse nimetatud asulatesse nii sularaha sisse- kui väljamakseautomaadid," märkis Perens.

„Usun, et jõuame omavalitsustega kokkuleppele. Seejärel saab nende ruumides pangaga edaspidi asju ajada samadel päevadel ja kellaaegadel nagu seni ja kontoritöötaja pakub teenuseid, mis on kättesaadavad ka täna,“ rääkis Perens. Sularahateenused liiguvad siiski automaatidesse.

Esialgu on kavas väikekontorid avatuks jätta vähemalt aastaks ja otsida koostöös erinevate partneritega uusi võimalikke lahendusi. „Oleme alustamas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel läbirääkimisi avaliku ja erasektori partneritega, et leida ühiselt jätkusuutlikke lahendusi erinevate teenuste pakkumiseks väikeasulates,“ sõnas Perens.

Majandus- ja taristuminister Urve Palo sõnul on tal Swedbanki otsuse üle hea meel. „Arutasime tekkinud olukorda Swedbanki juhtkonnaga ning tõdesime ühiselt, et ka pangale on oluline olla sotsiaalselt vastutustundlik.“

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. June 2014, 10:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing