Indrek Kald • 11. juuni 2014 kell 13:28

Keskerakond: täna toimuv on poliitiline rünnak

Maksumaksja raha eest tehtud valimisreklaamide suhtes algatatud kriminaalasi on Põhja-Tallinna keskerakondlasest vanema Karin Tammemägi sõnul poliitiline rünnak.

"Täna toimuv on poliitiline rünnak, mille eesmärk on anda hoogu juurde nende erakondade räpasele valimiskampaaniale, kes pealinnas rahva usaldust ei pälvinud," selgitas ta pressiteates.

"Taaskord tehakse seda õiguskaitseorganite kätega. Säärane maksumaksja raha kulutamine poliitiliste rünnakute korraldamiseks väärib vaid hukkamõistu. See vähendab usaldust riigi vastu ja toimub meie kõigi turvalisuse arvelt," lisas Tammemägi.

Ta meenutas 2011. aasta kevadet, mil kaitsepolitseiamet algatas Tammemägi vastu kriminaalmenetluse. Postimees väitis, et menetluse algatamise aluseks oli varasem meediakajastus linnaosa tellitud kalendritest ja trükistest, kapo seda väidet ei kinnitanud, sõnas Tammemägi.

"Mis või kes siis ikka oli tõukejõud menetluse algatamiseks, mis lõppes minule esitatud kahtlustustest loobumisega? Vastust teab nii kapo kui prokuratuur, aga  nende esindajad vaikivad," lisas ta.

Linnaosa vanema sõnul oleks arenenud õigusriigis vastavad ametid kohe pärast menetluse lõpetamist teinud kõik selleks, et "teha kindlaks, mis või kes käivitas riigile tuhandeid eurosid maksma läinud menetluse ja kelle süül kahjustati paljude inimeste mainet ja tervist".

"Alusetu menetlusega riigile tekitatud kahju peaks süüdlaselt sisse nõudma, kuid mingil põhjusel seda ei tehta," sõnas Tammemägi.

"Minu ja paljude teiste jaoks on asi selge: tegemist oli poliitilise rünnakuga. Seda kinnitas ka asjaolu, kui 2011. aastal ei õnnestunud kapol mulle kahtlustust enne Keskerakonna aastakonverentsi esitada, siis langes muidu nii usina uurija huvi edasise menetlemise osas tuntavalt. Skandaalse kahtlustusega sooviti nõrgestada Edgar Savisaare positsiooni Keskerakonna juhi valimistel. Aga ei läinud läbi," lisas linnaosa vanem.

Tartu Ülikooli semiootikaosakonna ekspertiis tunnistas suure osa mulluste kohalike valimiste eel Tallinna linna reklaamidena esitatud plakateid ja videoid Keskerakonna valimispropagandaks. Seetõttu tegi Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon reklaamides domineerinud Keskerakonna esimehele Edgar Savisaarele kokku üle 100 000 eurose ettekirjutuse. Prokuratuur alustas juhtunu uurimiseks kriminaalasja. Teiste seas kasutas maksumaksja raha enda reklaamimiseks ka Põhja-Tallinna vanem Karin Tammemägi.

Hetkel kuum