Romet Kreek • 17. juuni 2014 kell 10:49

Analüütikud: Fed ei müü kunagi võlakirju

Bloomberg tegi küsitluse, mille kohaselt arvab 69% 54 analüütikust, et USA keskpank ei müü kunagi USA valitsuse võlakirju. 24% analüütikutest arvasid, et keskpank alustab võlakirjade realiseerimist 2016. aastal.

Föderaalreserv hakkab tõenäoliselt tõstma intressimäärasid kiiremini, kui rahaturul raha paigutajad eeldavad.

Maailma kõige aktiivsemalt kaubeldud intressimääraleping Eurodollari futuur alahindab kahe aasta jooksul rahapoliitika karmistamist, leidsid 55% 56st analüütikust, kes osalesid 12.-16. juunini läbi viidud küsitlusel.

Neid lepinguid omavad investorid eeldavad intressimäärade aeglasemat tõusu, kui USA keskpank ise plaanib, ütles RDQ Economisti vanemanalüütik Conrad DeQuadros.

„On kummaline, et turg ei ole hindadesse arvanud isegi Föderaalreservi poolset mediaanprognoosi,“ ütles De Quadros.

Eurodollari futuuridele tehtud optsioonilepingud näitavad 47% tõenäosust, et USA keskpank tõstab baasintressimäära 2015. aasta lõpuks 0,75 protsendile või vähem. Tõenäosus, et 2016. aasta lõpuks on intressimäär 2% või sellest madalam on 54%.

Societe Generale’i USA peaanalüütik Aneta Markowska ütles, et rahaturu investoritel on riskid valla. Ta prognoosis, et intressimäär tõuseb 2016. aasta lõpuks 2,5 protsendile.

„Me arvame, et palga- ja hinnasignaalid viivad meid selles suunas, et me hakkame neid nägema enne planeeritut ja siis võib USA keskpank hakata oma plaane muutma,“ lisas ta.

 

 

Hetkel kuum