Yellen: ma ei näe põhjust intressimäärade tõusuks

Mait Kraun 02. juuli 2014, 21:28

Föderaalreserv (FED) ei ole huvitatud sellest, kas tekitatakse mulli lõhkemine või mitte. FEDi eesmärk on luua võimalikult elastne finantssüsteemi kui sellised asjad peaksid tõesti juhtuma, rääkis Janet Yellen mõjuvõimsas kõnes rahapoliitika kohta.

FEDi esimees Janet Yellen ütles Rahvusvahelises Valuutafondis peetud kõnes, et ta ei näe põhjust intressimäärade tõusuks. Ta tõi põhjuseks finantsstabiilsuse riskid ning mainis, et tõstaks intressimääru vaid äärmuslikel juhtudel, vahendab Financial Times.

See tähendab, et aktsia- ja võlakirjaturgudel pole oodata langust, mis oleks tingitud intressimäärade tõusust.

Investoritele on antud roheline tuli pumpamaks üles varaklasside mulle. Samuti ei ole Yellen väga mures nende lõhkemise pärast – nii kaua, kuni olemasolev finantssüsteem on kaitstud.

„Ma ei näe põhjust, miks rahapoliitika põhitähelepanu peaks kalduma hinnastabiilsuselt ja tööhõivelt selleks, et lahendada finantsstabiilsuse probleeme,“ ütles Yellen.

„Samas näen ma üha suuremat riskide võtmist finantssüsteemis ja selliste probleemide laienemine võib tähendada jõulisemat makrotasandi sekkumist,“ tõdes ta.

Yellen annab sellega turgudele märku, et majanduses on veel probleeme ning hetkel ei ole Föderaalreservi ametnikud ise ka kindlad, millal intressimäärad võiks tõusta. Samuti tegi Yellen oma kommentaaridega selgeks, et rahatrüki suurendamine pole välistatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. July 2014, 21:28
Otsi:

Ava täpsem otsing