Keskpank vähendas võlaoste ja jättis intressid muutmata

Mait Kraun 30. juuli 2014, 22:35

Teise kvartali oodatust tugevam majanduskasv ei mõjutanud Föderaalreservi väljavaateid ning intressimäärad jäid muutmata. Samas jätkati oodatult võlakirjade ostuprogrammi vähendamist 10 miljardi dollari võrra 25 miljardini.

USA keskpank otsustas ostuprogrammi vähendada, kuid jättis lühiajalised intressimäärad vahemikku 0-0,25 protsenti. FED ei väljendanud ka erilist elevust teise kvartali tugeva majanduskasvu kohta.

„Hulk tööturu näitajaid viitab asjaolule, et suurt osa tööjõust ei kasutata jätkuvalt ära,“ ütles Föderaalreservi avatud turu komitee tänases avalduses Washingtonis.

Föderaalreservi sõnul pole suurt ohtu, et inflatsioon langeks pikemaks ajaks liiga madalale. Täna teatati inflatsioonimäär, mis oli üllatavalt kõrge – 2,5 protsenti. See tekitab FEDi jaoks uue probleemi, sest inflatsioon võib suuremaks minna ja selle vältimiseks on jällegi intressimääru vaja tõsta.

Samuti otsustati jätkata aeguvatest võlakirjadest saadava tulu investeerimist. FEDi bilanss on juba ligi 4,5 triljonit dollarit.

Turu reaktsioon oli tagasihoidlikult positiivne ning aktsiad tegid tagasi hommikuse languse.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. July 2014, 22:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing